Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

НАТО закликає утриматися від насилля й вирішити питання у Казахстані шляхом діалогу

7 січня, 2022 - 17:50
Фото Reuters

Північноатлантичний альянс закликає всі сторони конфлікту у Казахстані утриматися від насилля й вирішувати питання шляхом діалогу.

Як передає Укрінформ, про це у Твіттері написав спеціальний представник генерального секретаря НАТО по країнах Південного Кавказу і Центральної Азії Хав'єр Коломіна.

«НАТО розділяє серйозне занепокоєння ситуацією в Казахстані, включаючи повідомлення про жертви. Ми закликаємо всі сторони проявляти стриманість, утримуватися від насильства та продовжувати діалог», - зазначив він.

За слова Коломіни, органи влади Казахстану повинні поважати міжнародні зобов'язання щодо прав людини, включаючи право на мирний протест.

Як повідомлялося, мітинги проти стрімкого підвищення цін на скраплений газ розпочалися у Казахстані 2 січня у Жанаозені (місто в Мангістауській області, на заході країни). Вони переросли в масові протести попри те, що уряд склав свої повноваження, а також було оголошено про зниження цін на газ.

Влада Казахстану звернулася до Організації договору про колективну безпеку за допомогою у придушенні протестів. ОДКБ офіційно підтвердила прибуття військового контингенту РФ та її союзників до Казахстану.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив, що у місті Алмати ситуація стабілізувалася, проте терористи як і раніше завдають збитків державі та приватному майну, тому він наказав відкривати вогонь на ураження без попередження.

Всього в країні вже затримано 3 811 осіб у зв'язку із заворушеннями. Крім того, 26 учасників заворушень вбиті і ще стільки ж поранені.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Укрінформ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ