Кожен повинен виконувати свою роботу, бути чутливим до великих подій, відчувати велич і небезпеку моменту. Як за маленькими вчинками волонтерів стоїть гуманізм, так і за нашими справами ховається щось велике.
Мирослав Попович, український філософ

У Вінниці встановили національний рекорд з наймасовішого виконання казкових сюжетів пісочною анімацією

7 березня, 2021 - 21:18
Фото з Фейсбук-сторінки Світлани Мелобенської

20 казок за 16 хвилин відтворили вихованці Центру пісочного мистецтва MS Art. Наймасовіше виконання казкових сюжетів шляхом пісочної анімації зафіксували представники Книги рекордів України і досягнення юних казкарів увійшло до Національний реєстру рекордів України. Дійство відбулося сьогодні, 7 березня, на сцені Вінницького обласного театру ім. Садовського. Через карантинні обмеження спостерігати за встановленням рекорду можна було в онлайні. Зініціювала його керівниця центру пісочного мистецтва Світлана Мелобенська. У Вінниці національний рекорд, пов’язаний з пісочною анімацією, реєструвався вперше.

«У проєкті взяли участь 38 дітей віком від 6 до 16 років. Вони в реальному часі створили пісочні анімаційні ілюстрації до 20 казок. Серед них передусім українські народні казки – це «Івасик Телесик», «Курочка Ряба», «Рукавичка». Потім ті, де головний герой був хлопчик, чи дівчинка. Окремим блоком йшли сучасні казки, – каже Світлана Мелобенська. – Діти все досить робили швидко: один рух – один штрих. Вони багато працювали, щоб досягти такого результату. У такий спосіб прагнемо популяризувати пісочне мистецтво і розкривати його потенціал».

Пісочна анімація представляє собою окремий вид мистецтва. Вона поєднує в собі гру світла, піску і уяви людини. Малювання піском розвиває фантазію, творчі здібності, покращує пластику рухів. Мистецтво пісочної анімації цікаве ще й тим, що дає можливість розкритися творчому потенціалу, а різні методики і техніки сміливо можна віднести до арт-терапії.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця

Фото з Фейсбук-сторінки Світлани Мелобенської

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ