Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

10-ий Міжнародний турнір з петанку триває в Ужгороді

7 травня, 2017 - 12:48
Фото надане автором статті

Цього разу у змаганнях «Сакура-2017» беруть участь понад 150 спортсменів з різних куточків світу.

«До Ужгорода приїхали спортсмени з понад 10-ти країн. Вперше у нас є делегація з Румунії, міста Клуж.  Чимало гравців з Угорщини, Словаччини, Данії, Польщі, понад 30 петанкістів з Естонії, Білорусі, Франції, Бельгії, США, Латвії. Українські учасники приїхали з Харкова, Києва, Івано-Франківська, Львова, Мукачева, Хуста, Ужгорода»  - розповіла «Дню» президент Федерації петанку України Олександра Шевченко.

Змагання триватимуть 3 дні. Першого дня петанкісти грали в форматі тет-а-тет, у суботу дуплети, а в завершальний день гратимуть команди з трьох спортсменів – триплети.

Грають 4 відбіркові гри, а далі 8 кращих команд виходять в чвертьфінал і грають навиліт.

«Петанк дуже соціальний та дружній вид спорту. Тож петанкістів зачасту об'єднує не лише спортивний інтерес, а і бажання подорожувати та пізнавати нові культури» - прокоментувала Олександра.

Петанк є одним з різновидів боулзу, метою якого є, стоячи всередині кола (обома ногами торкаючись землі), кинути металеві кулі якомога ближче до маленької дерев'яної кулі. Грають петанк на жорсткому ґрунті або гравії, але можна також грати на траві, піску тощо. Гра в сучасній формі виникла в 1907 році в Ла Сіота, в Провансі, на півдні Франції.

Вікторія Жуйко, Ужгород

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ