Простолюдин наш, за всієї байдужості до того, що нині перед ним діється, надзвичайно схильний мріяти й часто з нічев'я добуває дивовижні надії: новий доказ юности племені, яке передчуває краще життя попереду.
Пантелеймон Куліш, український письменник і громадський діяч

З нагоди дня народження Сенцова правозахисники звернулися до Могеріні

7 липня, 2019 - 17:25
Фото Reuters

Учасники акції #SaveOlegSentsov підготували звернення до верховної представниці Європейського союзу з питань зовнішньої політики Федеріки Могеріні.

Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.

Звернення було направлене напередодні саміту Україна-ЄС, що стартує у Києві 8 липня.

«13 липня буде день народження українського режисера Олега Сенцова, який минулого року отримав премію Європейського Парламенту імені А.Д. Сахарова. Вже шостий рік він зустрічатиме його в колонії на крайній півночі Російської Федерації. Попри очевидну абсурдність звинувачень, численні вимоги міжнародних організацій, публічні звернення керівництва різних країн та потужну кампанію підтримки нічого не змінюється на краще», — йдеться у документі.

Звернення відкрите для підписання. На момент публікації цього тексту там було вже більше десятка організацій-підписанток.

«Вкотре звертаємося до ЄС із тим, щоб вони зробили ряд важливих кроків — призначили представника з питань окупованих українських територій Криму та Донбасу, започаткували постійний моніторинг судових засідань над політв'язнями, відправили незалежні місії лікарів, ухвалили європейський аналог акту Магнітського тощо», — зазначила Матвійчук.

Олег Сенцов був затриманий російськими силовиками в Криму в 2014 році. Його звинуватили в нібито підготовці терактів на півострові під час окупації Росіє

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ