…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

МЗС закликає світ посилити тиск на РФ у зв'язку з новою хвилею затримань кримських татар

7 липня, 2020 - 19:40
Фото: сrimean-solidarity.org

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку з новою хвилею незаконних обшуків і затримань кримських татар, здійснених російською окупаційною владою в різних районах АР Крим у вівторок, і закликало міжнародну спільноту посилювати тиск на РФ з метою припинення порушень прав людини в тимчасово окупованому Криму.

"Закликаємо міжнародне співтовариство продовжувати активно виступати на захист прав та свобод жителів Кримського півострова та посилювати тиск на РФ з метою припинення порушень прав людини у тимчасово окупованому Криму", - йдеться в заяві МЗС, оприлюдненій у вівторок.

За інформацією міністерства, за результатами обшуків були незаконно затримані щонайменше семеро громадян України – Еміль Зіядинов, Ісмет Ібрагімов, Алім Суф'янов, Сейран Хайретдинов, Олександр Сізіков, Вадим Бектеміров, Муратов Зекирья.

"Такі дії РФ є продовженням репресивних практик, спрямованих проти громадян України окупованого Криму, які прагнуть повною мірою реалізувати належні їм права людини та основні свободи. Те, що є нормою для України та інших демократичних держав, на території окупованого Криму розцінюється державою-окупантом як загроза та терористична діяльність", - наголошують у МЗС.

У заяві зазначається, що цілеспрямовані обшуки в будинках кримчан, котрі сповідують іслам, свідчать про переслідування за релігійною ознакою.

"Ми вимагаємо від РФ добросовісного виконання своїх міжнародно-правових зобов’язань як держави-окупанта, що передбачає, зокрема, припинення репресій проти місцевого населення окупованого Кримського півострова. Очікуємо, що РФ почне виконувати резолюції Генеральної асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року "Територіальна цілісність України" та "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)" 2016-2019 рр., а також наказ Міжнародного суду ООН щодо застосування запобіжних заходів у рамках позову України проти Російської Федерації стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації", - наголосили в МЗС.

Крім того, повідомляється, що Україна вдячна світовій спільноті за те, що протиправні дії РФ в окупованому Криму не залишаються без її уваги.

"Нещодавня проміжна доповідь генерального секретаря ООН "Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна" відзначає продовження порушень Росією прав людини в окупованому Криму, включно з тортурами та іншими видами жорстокого поводження, безкарність російських силових структур, причетних до цих злочинів, неадекватні умови в місцях позбавлення волі, жорстоке та таке, що принижує людську гідність, поводження з ув’язненими, криміналізацію свободи вираження в соціальних медіа, втручання в роботу ЗМІ, правозахисних організацій, зокрема кримськотатарських", - ідеться в заяві.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ