Якщо ми вирішимо всі проблеми світу, але провалимо вирішення освітніх проблем, наші діти зруйнують те, що ми їм заповіли.
Томас Джефферсон, 3-й президент США, один з авторів Декларації незалежності США

У МЗС Польщі нагадали, що Сенцов - лауреат польської премії "За людську гідність"

7 вересня, 2019 - 17:29
Фото Zaxid.net

Варшава позитивно сприйняла інформацію про повернення українських в’язнів, які утримувалися Росією, додому. Це сталося також із завдяки міжнародному тиску, у тому числі і Польщі.

Про це йдеться в офіційній заяві МЗС Польщі, повідомляє Укрінформ.
“МЗС Польщі із задоволенням сприйняло повернення до України затриманих громадян України, які утримувалися владою Російської Федерації”,- йдеться в заяві МЗС Польщі.

Як зазначається, це сталося завдяки зусиллям української влади і діям міжнародної спільноти, яка рішуче вимагала від Росії звільнення в’язнів.

“Утримування Росією цих в’язнів було проявом порушення міжнародного права і суперечило загальнолюдським цінностям і нормам цивілізованого світу”, - підкреслено в заяві МЗС Польщі.

В МЗС РП висловили задоволення, що до України повернувся також Олег Сенцов - минулорічний лауреат нагороди міністра закордонних справ Польщі Pro Dignitate Humana ("За людcьку гідність"), яка надається за безкомпромісні дії щодо захисту осіб, що переслідуються, та незламну позицію щодо захисту людини і людської гідності.

У заяві підкреслюється, що Польща також брала участь в міжнародних заходах щодо повернення на свободу громадян України, які утримувалися в Росії, завдяки прийняттю резолюції Сейму 15 червня 2018 року, ініціюванню відповідної резолюції і дебатів в Європарламенті, брифінгу Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Україні 29 травня 2018 року, рапорту для Міжнародного трибуналу в Гаазі у квітні 2016 року, дій на форумі ОБСЄ.

Як зазначається, у Польщі звільненим українцям побажали відновлення здоров’я і повернення до професійної діяльності.

“Ми сподіваємося, що ця угода між Україною і Росією дасть можливість здійснити чергові кроки по деескалації конфлікту на Донбасі і завершенні військових дій на Донбасі”, - наголошується в заяві польського зовнішньополітичного відомства.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ