Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Федеральний суддя заблокував дію закону про заборону абортів у Техасі

7 жовтня, 2021 - 12:25
Фото Reuters

Федеральний суддя окружного суду в Остіні тимчасово заблокував закон, який запроваджує майже повну заборону на проведення абортів в американському штаті Техас.

Нинішня заборона триватиме протягом часу судових розглядів, повідомляє "Радіо Свобода".

Суддя погодився з позовом, поданим адміністрацією Джо Байдена, після того, як Верховний суд відмовився заблокувати закон.

«Цей суд не дозволить, щоб це образливе позбавлення важливого права тривало ще хоча б день», – заявив суддя Пітман.

Штат Техас уже заявив про намір оскаржувати рішення. А в Білому домі заявили, що воно є «важливим кроком для відновлення конституційних прав жінок у штаті Техас».

1 вересня в Техасі вступив у силу один із найсуворіших у США законів про аборти. Він забороняє лікарям і медичним закладам переривати вагітність, якщо в ембріона є серцебиття, що відбувається приблизно на терміні в 6 тижнів. Також він не дає можливості робити аборт жертвам інцесту або зґвалтування.

Раніше Міністерство юстиції США подало позов проти штату Техас, оголосивши ухвалений закон про аборти таким, що суперечить Конституції країни.

3 жовтня десятки тисяч людей вийшли на вулиці США на акції проти обмеження абортів. Учасники маніфестацій по всій країні побоюються, що американок позбавлять їхніх конституційних прав на аборти. Президент США Джо Байден раніше назвав рішення Техасу «безпрецедентним нападом» на права жінок.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ