Кожен житель міста Тернопіль зможе написати лист до урядів країн, в яких люди страждають від репресій та переслідувань. Акція "Марафон написання листів" триватиме із 7 по 10 грудня. Координує захід "Тернопільська Правозахисна Група".
Писатимуть листи постраждалим люди з усього світу. Представники Amnesty International розповіли, що організація обрала сімох людей, які через свою правозахисну та громадську діяльність й позицію, стали жертвами переслідувань.
"Один з тих, кого просимо спільно захистити, Алєсь Бєляцький - захисник прав людини в Білорусі. Він був засуджений до чотирьох з половиною років тюрми. Вважаємо, для того, щоб перешкодити його подальшій діяльності на захист прав людини в Білорусі. Інший приклад - Мехман Хусейнов з Азербайджану. Правозахиснику і борцю за демократію загрожує до п'яти років ув'язнення за звинуваченням у "хуліганстві". Ці звинувачення пов'язують із діяльністю Мехмана під час пісенного конкурсу "Євробачення", коли Хусейнов висвітлював у пресі незаконні дії влади Азербайджану", - розповів пресс-секретар Amnesty International в Україні Богдан Овчарук
Також, як він повідомив, у списку Міжнародної амністії є й українець Яків Строган з Харкова. У серпні 2010 року міліціонери відвезли його у ліс і там катували, а потім вимагали грошей за його звільнення у дружини Анни. Врешті, Якова відпустили, але коли він поскаржився, його знову заарештували та звинуватили у замаху на вбивство.
"Марафон написання листів" Amnesty International проводить вже вп'яте.
"Минулоріч в світі було написано 1 мільйон 376 тисяч листів. В Україні п'ять тисяч п'ятсот. Сподіваємось, цьогоріч їх буде вдвічі більше", - розповів представник Amnesty International.
Джерело: NTer.Net.Ua
Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!



