Мої дорогі! Поставте собі питання: що про вас одного дня скаже історія?
Йосип Сліпий, український дисидент, єпископ Української греко-католицької церкви, кардинал Римо-католицької церкви

Услід за Львовом у Харкові відкривається Клуб інтелектуального спілкування молоді

15 листопада, 2012 - 17:21

Опісля двох місяців життя Дискусійного клубу спілкування молоді у Львові, ініціативу підхопили й інші міста України. У рамках проекту Campus 3.0, який покликаний «розбудити країну», в різних містах відкриваються різні за формою, однак схожі за змістом Клуби інтелектуального спілкування молоді.

Якщо у Львові Клуб координують журналісти (з ЛНУ ім. Івана Франка), то у Харкові клуб відкривають на базі соціологічного факультету Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна. Вчора в рамках ХVII Міжнародної наукової конференції «Харківські соціологічні читання» відбулося перше засідання Аналітичного клубу «СОЦІОREALITY».

«Клуб «Соціоreality» створено з метою проведення зустрічей політиків, журналістів, науковців України та інших країн зі студентами, аспірантами та молодими вченими, що цікавляться змінами в житті українського суспільства, стежать за актуальними подіями й захоплюються аналітичної журналістикою та PR», - розповідає співорганізатор Клубу Ольга ГУЖВА. Зустрічі проводяться у новому форматі за підтримки та онлайн-трансляцій засідань клубу. «Члени клубу - соціально активні й академічно успішні молоді науковці, - мають можливість відчути себе в «шкурі аналітика», набути досвід реальної журналістики,  - додає співорганізатор, - а також відпрацювати застосування методів соціології для збору даних про певні події, навчитися критично осмислювати інформацію, розвинути соціологічне мислення, отримати інформацію «з перших вуст» від представників політики, влади, науки та бізнесу».

Гостею пілотного засідання стала експерт у галузі електоральної соціології, директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна, яка розповіла про особливості «соціологічної кухні» передвиборчих перегонів.

Львів’яни вирішили підтримати своїх колег із Харкова й приїхали на перше засідання Аналітичного Клубу. Окрім зустрічі з Іриною Бекешкіною, студенти провели онлайн-дебати з політиками, які систематично відбуваються уже протягом 4 місяців. Учасники Campus 3.0 у прямому ефірі дебатували зі свободівцем Андрієм Іллєнком та представником парії «Батьківщина» Геннадієм Зубком. «Для молодої людини це незамінний досвід і можливість навчитися формулювати гострі запитання. Також ми хочемо показати політикам, що молоде покоління тримає їх «під прицілом»», - поділився учасник Дискусійного клубу у Львові Ярослав НАЗАР.

Олеся ЯРЕМЧУК, Львів-Харків

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ