Ми є. Були. І будем ми. Й Вітчизна наша з нами.
Іван Багряний, український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч

Верховна Рада репрезентує волю президента, а не народу - ескперти "Дня"

4 грудня, 2012 - 14:36

Символом парламенту, що відходить, стало посилення старих проблем. Низька політична культура, клановість, комерціалізація, зміна політичної орієнтації, порушення регламенту бійки можуть перекочувати і в наступний парламент. Незважаючи на те, що в оновлену Верховну Раду пройшли дві нові політичні сили, обиралися народні депутати за старою "кумівською" системою. Виходячи з того, які парламентарі пройшли в наступну Раду, культура ошукування власного народу, скоріше, домінуватиме й далі.

Микола Козирєв, голова правління Луганського громадського комітету захисту конституційних прав громадян, вважає, що Верховна Рада, яка закінчує свою каденцію, втратила обличчя не лише в моральному плані, а перетворилася на корпорацію кнопкодавів. Більше того, парламент, який іде, утратив народне представництво, адже останнім депутати ухвалювали закони без урахування думки широкої громадськості, на користь великого капіталу.

Проте експерт відзначає певні позитивні риси українського парламенту.

"На щастя, наша ВР наразі не схожа ні на Державну думу Росії (де не місце опозиції), ні на Верховну Раду Білорусі (де голосують за радянським принципом). У нашій ВР є реальна політична боротьба між опозицією і партіями, які репрезентують Владу".

При цьому він додав, що існує ризик того,що Верховна Рада нового скликання різко "поведе" в напрямку північного сусіда.

Політолог Михайло Басараб вважає, що ситуація у парламенті докорінно змінилася із приходом до влади Віктора Януковича.

"Із 2010 року парламент перетворюється на безликий інструмент упливу президента. Ця ж спільнота раніше ні перед ким не відповідальних осіб у своїй більшості перетворюється на безвольних виконавців президентської волі", - зазначив він.

"Яким буде новий парламент, сьогодні стовідсотково вгадати неможливо, але можна припустити, що він буде агресивнішим, ніж попередній. У ньому буде небагато місця для компромісу, принаймні до виборів 2015 року", - вважає експерт.

Читайте більше у сьогоднішньому номері газети "День"

Джерело: День

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ