Нас послано тільки пророкувати воскресення мертвих і будить сонних. Се наше діло.
Пантелеймон Куліш, український письменник і громадський діяч

Wikipedia співпрацюватиме з Університетом Шевченка

28 листопада, 2012 - 18:22

Українська Wiki та КНУ підписали меморандум про співпрацю, повідомляє «Вікімедіа Україна».

26 листопада за сприяння Наукового товариства студентів і аспірантів КНУ та проректора з наукової роботи Сергія Вижви  між ГО «Вікімедіа Україна» та університетом було підписано меморандум про співпрацю

Цей договір є офіційним затвердженням Вікіпроекту, який запрацював в університеті, зокрема на факультеті соціології, ще минулого року. Вікіпроект передбачає написання студентами статей до Wikipedia замість рефератів.

Згідно з меморандумом, університет забов’язується стимулювати викладацький склад впроваджувати такий вид самостійної роботи студентів як написання статей в українській енциклопедії, а також проводити тренінги щодо технічного аспекту створення та редагування статей.

«Вікімедіа Україна», в свою чергу, зобов’язується створити спеціальну сторінку у Wikipedia для координації взаємодії студентів і викладачів університету зі спільнотою редакторів та авторів енциклопедії, а також надавати викладачам і студентам експерту та консультаційну допомогу.

Українська Wikipedia вже має досвід співпраці з вищими навчальними закладами країни. Так, на початку листопада було оголошено про співпрацю з Переяслав-Хмельницьким державним педагогічним університетом імені Григорія Сковороди.

Наприкінці травня енциклопедія оголосила про партнерство з Харківським національним університетом імені Каразіна. Угода, укладена між університетом та «Вікімедіа Україна», передбачала написання статей до української Wiki студентами та аспірантами університету – замість навчальних рефератів.

У квітні в Сумському держуніверситеті відбулася презентація «Українська Wikipedia: як долучитися до спільної справи». Студентів та викладацький склад навчального закладу ознайомлювали з можливостями енциклопедії, чинними проектами фонду «Вікімедіа Україна», а також розробкою моделей співпраці, які сприяли б створенню контенту для проектів «Вікімедіа» студентами і науковцями університету.

Також Сумський державний університет став першим навчальним закладом, який уклав з «Вікімедіа Україна» меморандум про співпрацю.

Джерело: Медіаграмотність

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ