Історія – наука про людей у часі, наука, в якій безперервно треба пов’язувати вивчення мертвих з вивченням живих.
Марк Блок, французький історик

У Мінську люди вишли на мітинг проти «поглиблення інтеграції» Білорусі та Росії

7 грудня, 2019 - 12:51
Фото: Радіо Свобода

У центрі Мінська люди вийшли на дві акції протесту проти «поглиблення інтеграції» Білорусі та Росії. Саме в цей день, 7 грудня, у Сочі запланована зустріч президента Білорусі Олександра Лукашенка і президента Росії Володимира Путіна. Очікується, що сторони обговорять покращення співпраці напередодні 20-ї річниці створення «союзної держави».

Про це повідомляє Громадське із посиланням на Радіо Свобода.

Зазначається, що об 11:30 7 грудня кількасот людей стали по обидва боки вздовж проспекту Незалежності у Мінську: від головної пошти до Державного цирку. Водночас єдиний живий ланцюг, який планували утворити, не вийшов.

Після 12-ї години люди зібралися на Жовтневій площі. Із закликами проти інтеграції до громадян звернулися кілька письменників.

Згодом на акції сталася сутичка. Учасники протесту намагалися піднятися на щаблі Палацу Республіки, але співробітники міліції й «люди в штатському» не пускали нікого.

Відтак з'явився міліціонер з гучномовцями на перетині вулиці Леніна і проспекту Незалежності. Він повідомив, що акція несанкціонована й просив усіх розійтися.

Мітингувальники кажуть, що не збираються розходитися доки тривають переговори. Один з лідерів протестів Павло Северінець попросив жителів Мінська прихистити у себе вдома людей з регіонів, які приїхали до Мінська також відстояти свою думку з приводу інтеграції з Росією, передає Euroradio. Зранку 8 грудня акцію планують продовжити.

Білоруський політик, один з засновників та лідерів молодіжного опозиційного руху «Молодий фронт» заявив: «Сьогодні ми стоїмо до темряви».

Лідер «Об'єднаної громадянської партії» Микола Козлов заявив, що виступає за розірвання договору про «союзну державу» з Росією. На його думку, держави «повинні укладати звичайні угоди» і мати «хороші, нормальні відносини». А угоди між державами глави держав не повинні вирішувати «таємно, як злодії», додав Козлов.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ