Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

У Хмельницькому пройшов традиційний Парад вертепів (фото)

8 січня, 2022 - 21:51

Із колядками та щедрівками пройшли сьогодні хмельничани центральною вулицею міста. Парад вертепів зібрав городян різного віку – від маленьких дітей до літніх бабусь. Більшість з них були одягнені в українські хустини, несли різдвяні зірки та ікони. Не обійшлося і без головних героїв дійства – різдвяних персонажів. Маланка, коза, звіздарі, янголи колядували разом із містянами. Завали тон колядникам – шість фольклорних колективів, які заздалегідь підготували для дійства обрядову програму.

За повідомленням Хмельницької міської ради, парад вертепів розпочався о 15.30. Усі його учасники зустрілися біля «Дитячого світу» і попрямували вулицею Проскурівською до головної сцени Різдвяного ярмарку. Там глядачам представили театралізоване дійство. Юні хмельничани дарували глядачам усім знані колядки та різдвяні музичні твори, які з плином часу втратилися, проте завдяки етнографічним розвідкам були віднайдені. Не обійшлося дійство і без традиційного різдвяного вертепу, де глядачі побачили усіх героїв – пастушків, ангелів та чорта, який час від часу влаштовував «провокації», розважаючи публіку.

Як писав «День», перший Парад вертепів у Хмельницькому пройшов у 2019 році і став своєрідним тестом на життєздатність ідеї. Вона виявилася життєздатною, бо отримала підтримку у містян. Тому міська влада повторює дійство вже четвертий рік поспіль. Участь у Параді вертепів традиційно беруть місцеві колективи.

Олеся ШУТКЕВИЧ, «День», фото з Фейсбук-сторінки Хмельницької міськради

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ