…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

У Марші жінок у центрі Києва взяли участь близько 2 тис. осіб

8 березня, 2020 - 17:56
Фото Миколи Тимченка, ''День''

У Києві 8 березня в Марші жінок взяли участь близько 2 тис. осіб, акція пройшла спокійно, повідомив начальник столичної поліції Андрій Крищенко.

"Заплановані акції минули спокійно. А загалом у марші взяли участь близько 2 тис. осіб. Громадський порядок забезпечували 500 поліцейських і бійців Нацгвардії України", - наводяться слова Крищенка на сайті Нацполіції.

Аналогічні акції пройшли також в інших містах України.

Учасники закликали депутатів ратифікувати Стамбульську конвенцію, яка, зокрема, покладає обов'язок криміналізувати насильство проти жінок і домашнє насильство. "Україна, слід віддати належне, багато зробила у сфері криміналізації домашнього насильства, однак ухвалення законодавчих актів до кінця не вирішило основної проблеми - системного застосування насильства щодо жінок і дітей і в багатьох випадках бездіяльність поліції", - зазначають організатори акції на сайті Марш жінок і в соцмережах.

Водночас, як повідомляє "Громадське", паралельно з Маршем жінок на Михайлівську площу в Києві вийшли кілька десятків людей на акцію "Жінки проти абортів". Учасниці - представниці різних організацій - закликали повністю заборонити аборти в Україні.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ