Без своєї власної національної аристократії, без такої меншості, яка б була настільки активна, сильна та авторитетна, щоб зорганізувати пасивну більшість нації всередині і тим захистити її од всяких ворожих наскоків ззовні, немає і не може бути нації.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

У Києві Марш жінок вимагав ратифікувати Стамбульську конвенцію

8 березня, 2021 - 18:30
Фото: Reuters

У центрі Києва пройшов Марш жінок "У пандемії – жіноче обличчя".

Як повідомляє Укрінформ, колона з кількох тисяч учасників стартувала ходою від Михайлівської площі й пройшла до Поштової площі.

Організатори маршу заявляють, що під час карантину, спричиненого пандемією COVID-19, збільшилася кількість випадків домашнього насильства. Вони вимагають ратифікувати Стамбульську конвенцію (міжнародна угода Ради Європи щодо насильства проти жінок та домашнього насильства).

"Ні насильству", "Ні домаганню",– скандують учасники маршу. Вони тримають у руках плакати з написами: "Фемінізм – це радикальна ідея, що всі жінки люди", "Прогресивні жінки – прогресивні рішення", "8 березня не про квіти", "Пишаюсь, що жінка", "Подаруй мені рівність", "Квіти – клумбам, права – жінкам", "Жінки можуть усе!", "Місце жінки там, де приймаються рішення", "Який респіратор захистить від домашнього насильства?" тощо.

Охорону порядку під час акції на Михайльвіській площі та на Поштовій площі здійснювали кілька сотень правоохоронців. Ходу супроводжують медичні працівники. Під час Маршу жінок провокацій з боку радикально налаштованих громадян не було.

Як повідомлялося, в Україні та світі 8 березня відзначається Міжнародний жіночий день. У 1977 році Генеральна Асамблея ООН у своїй резолюції закликала всі держави проголосити відповідно до їхніх історичних і національних традицій будь-який день року Міжнародним днем прав жінок і миру, створювати сприятливі умови для викорінення дискримінації жінок і для їхнього повного й рівноправного залучення до соціального розвитку. Це рішення ухвалили після закінчення Міжнародного року жінки (1975) і Десятиріччя жінок ООН (1976–1985), які раніше були проголошені Генеральною Асамблеєю.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ