Оскільки українська нація кілька століть шукала свого визволення, остільки ми розцінюємо це як непереможне її бажання виявити й черпати своє національне офарблення.
Микола Хвильовий, український прозаїк, поет, публіцист

Берні Сандерс відмовився від участі в президентських перегонах у США

8 квітня, 2020 - 20:10
Фото: Reuters

У США сенатор Берні Сандерс припинив кампанію висування своєї кандидатури у президенти від Демократичної партії на виборах 2020 року. 

Рішення Сандерса дозволить колишньому віцепрезидентові США Джо Байдену стати кандидатом від Демократичної партії і скласти конкуренцію республіканцеві Дональду Трампу, повідомляє Радіо Свобода.

Напередодні Байден здобув перемогу над Сандерсом на праймеріз в Іллінойсі, Арізоні та Флориді.

Байден з великим відривом випереджав Сандерса після серії праймеріз у низці штатів. На тлі епідемії коронавірусу претенденти на номінацію президента США не вели класичну кампанію – були скасовані мітинги і зустрічі з виборцями.

Для висунення претендентові від демократів треба набрати 1991 голос з 3979 голосів делегатів з’їзду партії, що має відбутися в середині липня.

Чинний президент Дональд Трамп за підсумками вчорашніх праймеріз Республіканської партії в Іллінойсі та Флориді отримав 1301 голос делегатів. Для висунення кандидатом від республіканців на з’їзді партії в серпні Трампу необхідно 1276 голосів з 2441.

Вибори президента США заплановані на 3 листопада 2020 року.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ