Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться людства.
Джон Кеннеді, 35-ий президент США

У Львові трагічно загинув лідер гурту «Лесик бенд» Олександр Дацюк

8 квітня, 2020 - 11:10
Фото з відкритих джерел

Біда сталася учора, 7 квітня, близько дев’ятої години вечора на зупинці громадського транспорту біля будівлі заводу «Кінескоп». 

За інформацією, що її оприлюднив у соцмережах керівник ГО «Варта-1» Ігор Зінкевич, на музиканта напав безхатько і завдав ножових поранень у ділянку серця. 

Потерпілого ушпиталили у 8-му міську лікарню, прооперували, але життя не врятували.

Нападник затриманий, відучора перебуває у райвідділку і наразі відмовляється свідчити.

Рок-гурт «Лесик бенд» був заснований 30 років тому – 1990-го і відразу зажив слави одного з найвідоміших. Музиканти виконували пісні у жанрах рок-н-рол, блюз, реґі, які звучали чи не на всіх FM-радіостанціях. Їхні «Цегейкова шуба», «Журавлина получка», «Весна застою», «Рекет», «Шарп», «Ах, Андрюша» і багато інших стали справжніми хітами 90-х. 

Трагічно загиблому співакові Олександрові Дацюку у червні виповнилося б 57 років. 

Народився, жив і працював у Львові. 

Його творчість була тісно переплетена з відомими композиторами і виконавцями Західної України, зокрема – «Братами Гадюкіними».

Олександр Дацюк  – володар неймовірного голосу. (І хто б мені що зараз не закинув, але для мене особисто Лесик був галицьким Джо Кокером).  Відомий як автор ліричних і так званих батярсько-побутових пісень. За основу музичного супроводу брав мелодійний рок-н-рол, який оздоблював місцевим, галицьким, орнаментом. Особливістю стилю його гурту було й те, що в тексти пісень Лесик додавав польські, російські, англійські словосполучення, що цілком збігалося з мовою середньостатистичного галичанина у побуті. 

Лесика і його гурт залюбки слухали по радіо і дивилися у ТБ-ефірах. Зокрема, у циклі дуже популярних програм «Кнайпа «На Високому Замку», яку готувала редакція інформації Львівського телебачення.  

Гурт «Лесик бенд» часто брав участь у благодійних акціях. 

«Сьогодні трагічно помер наш тато Лесик Дацюк, – написала у соцмережах донька загиблого Христина Дацюк. – Від руки якось покидька. У зв'язку з карантином ми, звісно, не будемо робити пишного прощання. Прохання усіх, хто хоче допомогти морально, матеріально, писати мені в приват мій номер 0634518126. Світла тобі пам' ять, наш ДЮДЯ».
R.I.P.

Один із хітів гурту «Лесик бенд» – «Цегейкову шубу» – можна послухати тут:

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ