Природним правом є визволятися від гноблення і трудитися, аби повернути те, що несправедливістю та переважною силою було забрано.
Пилип Орлик, гетьман України (у вигнанні) у 1710–1742 роках

Влада Північної Ірландії закликає припинити насильство у Белфасті

8 квітня, 2021 - 20:57
Фото Reuters

Влада Північної Ірландії закликала зупинити «абсолютно неприйнятне» насильство у Белфасті на тлі заворушень останніх днів.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Їх пов’язують, серед іншого, з невдоволенням щодо виходу Великобританії з ЄС і новими через це правилами торгівлі, а також із рішенням прокуратури не притягати високопоставлених політиків з католицької проірландської партії Sinn Fein («Шинн Фейн») до відповідальності за порушення карантинних заходів. Політики минулого літа були на похороні колишнього лідера угруповання «Ірландська республіканська партія».

8 квітня у загальнопартійному зверненні, а виконавча влада в Північній Ірландії складається переважно з юніоністських, націоналістичних і центристських партій, спричинені заворушеннями руйнування названо «неприйнятними і невиправданими».

Так, 7 квітня у Белфасті в результаті заворушень постраждали щонайменше 55 поліцейських. За повідомленнями, юрба людей спалила автобус.

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон у твітері написав, що «глибоко стурбований сценами насильства» в Північній Ірландії, і закликав до «діалогу».

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ