Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться людства.
Джон Кеннеді, 35-ий президент США

Посол США при ОБСЄ закликав Росію припинити фальсифікацію історії Другої світової війни

8 травня, 2020 - 13:43
Фото: osce.usmission.gov

Американський дипломат Джеймс Гілмор, посол США при Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ), закликав Москву припинити фальсифікацію історії Другої світової війни.

Про це повідомляє "Голос Америки", інформує УНН.

Зазначається, що Гілмор заявив про це напередодні дня святкування перемоги над нацистами в Європі в ході віртуального засідання Постійної ради ОБСЄ.

"Хоча військове і цивільне населення Радянського Союзу пішло на величезні жертви, щоб перемогти нацистів... і ми шануємо ці жертви цілком і повністю - ми також не повинні забувати, що Друга світова війна почалася у 1939 році, коли Сталін і Гітлер уклали пакт, який розділив Східну Європу на зони, контрольовані Радянським Союзом і нацистами. Я впевнений, що наші польські друзі сьогодні не забули цей факт ні на одну секунду", - зазначив посол.

Дипломат нагадав учасникам засідання, що у 1945 році багато європейських країн отримали не свободу, а потрапили під "майже 50-річний гніт Радянського Союзу". Таким чином, шлях до істинного звільнення виявився довгим, а в деяких випадках країни колишнього соціалістичного табору "досі йдуть цим шляхом".

"Ми закликаємо Росію припинити займатися самовихвалянням, заснованим на цілеспрямованому спотворенні історії. Ми солідарні з нашими європейськими партнерами проти фальсифікації історії, допустимої Росією", - заявив Гілмор.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ