Краще в ріднім краї милім полягти кістьми, сконати, ніж в землі чужій, ворожій в славі й шані пробувати!
Микола Вороний, український письменник, перекладач, поет, режисер, актор

Експерт заявляє, що добудова "Північного потоку-2" відкриє шлях для подальшої агресії РФ

8 травня, 2021 - 17:25
Фото: Reuters

Росія утримується від подальшої збройної агресії проти України, оскільки хоче зберегти імідж надійного постачальника газу на Захід, а добудова "Північного потоку-2" розв’яже їй руки.

Таку думку висловив речник міністра-координатора польських спецслужб Станіслав Жарин у статті, опублікованій на Stopfake.org, передає Укрінформ.

“Росію стримує від агресивних кроків щодо свого сусіда (України – ред.) необхідність вдавати із себе надійного постачальника природного газу до Європи. Від цієї надійності значною мірою залежить фінансове становище російської енергетики, оскільки Україна є основним транзитером російського газу”, - зазначив Жарин.

Завершення будівництва Nord Stream 2, на його переконання, відкриє Росії шлях до подальшої дестабілізації України: “У такому випадку, згідно з хворою логікою Кремля, дії, що порушують безпеку України, вже не впливатимуть на надійність і гарантії постачання російського газу в західному напрямку”.

Тобто, додав Жарин, якщо газопровід буде добудовано, це “дасть Росії додаткові можливості діяти проти України”

Такими чином, підсумував експерт, гальмування реалізації проєкту Nord Stream 2 є ключовим чинником для безпеки Центрально-Східної Європи.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ