Тепер, коли ми навчилися літати у повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди.
Бернард Шоу, англійський драматург

Міноборони домовилося щодо співпраці зі Збройними силами Італії

8 травня, 2021 - 16:22
Фото: mil.gov.ua

Міністерство оборони України та Збройні сили Італійської Республіки підписали план співробітництва на 2021 рік.

Як інформує пресслужба Міноборони, це стало підсумком двосторонніх консультацій, що відбулися у Римі 5-7 травня.

Українська делегація на чолі з генеральним директором Директорату політики у сфері оборони МО Юрієм Пундою провела переговори з начальником департаменту міжнародного співробітництва, військової політики та планування генерального штабу ЗС Італійської Республіки бригадним генералом Давідом Морпурго та експертами у сфері безпеки й оборони.

У ході консультацій було обговорено актуальні безпекові питання, стан та перспективи співпраці між оборонними відомствами двох країн.

«Під час переговорів було визначено подальші шляхи двостороннього воєнно-політичного та військового співробітництва на 2021-2022 роки. Сторони представили оцінки розвитку воєнно-політичної ситуації у європейському регіоні, а також окреслили напрями реформи національних збройних сил», - ідеться в повідомленні.

Українська делегація поінформувала італійських колег про поточну ситуацію в районі проведення ООС та акцентувала увагу на заходах реформування, які проводяться в ЗСУ, зокрема, з питань трансформації та розвитку системи військового управління і переведення її на функціонування за стандартами держав-членів НАТО.

«Було відзначено необхідність консолідації підтримки нашої держави зі сторони членів Альянсу, у тому числі наданні Плану дій членства в НАТО, що сприятиме стримуванню збройної агресії Російської Федерації проти України. Також було підкреслено, що інтеграція України до євроатлантичного безпекового простору та набуття повноправного членства в НАТО сьогодні є конституційною нормою», - сказано в повідомленні.

Крім того, італійські військові відзначили важливість розвитку відносин з Україною в оборонній сфері та засвідчили підтримку незалежності нашої держави та її територіальної цілісності у міжнародно визнаних кордонах.

За результатами переговорів сторони підписали План двостороннього співробітництва між Міністерством оборони України, ЗСУ та Збройними Силами Італійської Республіки на 2021 рік.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ