Тепер, коли ми навчилися літати у повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди.
Бернард Шоу, англійський драматург

В Україні реформу вугільної промисловості планують завершити до 2030 року

8 травня, 2021 - 19:08
Фото Reuters

В Україні планують до 2030 року завершити реформу вугільної промисловості, в ході якої частину державних шахт буде передано компанії "Центренерго" і приватизовано разом із ним.

Як передає Укрінформ, про це у програмі "Официальный разговор" телеканалу "Дом" повідомив заступник міністра енергетики України з питань євроінтеграції Ярослав Демченков.

Так, він зазначив, що зараз на підконтрольній уряду території розташовані 33 державні шахти. Частина з них буде передана Центренерго і приватизована разом із ним. Зокрема, за його словами, Центренерго можуть передати 5-6 шахт. Ще одна частина шахт буде приватизована.

"Це ті, у яких є перспективні пласти вугілля, і ще кілька десятиліть там можна видобувати вугілля. Ми намагатимемося знайти для них інвестора", - уточнив Демченков.

Шахти, в які інвестор точно не прийде, будуть передані уряду.

"Ми готуватимемо ці шахти до ліквідації, ми будемо спільно думати, яким чином залучати кошти. Окрім інвестицій, у нас є міжнародно-технічна допомога. У минулому році ми підписали з Німеччиною договір про енергетичне партнерство, який передбачає, що Німеччина допомагатиме Україні в здійсненні справедливої трансформації вугільної галузі", - зазначив заступник міністра.

Пілотні проєкти з трансформації реалізують у Волинській, Львівській, Луганській та Донецькій областях, оскільки в цих регіонах - основна концентрація державних вугільних шахт, повідомив Демченков.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ