Україно, дозволь мені серед твого безголов'я головою тривожною прорости!..
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч, критик часів радянської епохи

У Вінниці створили нову туристичну локацію "Міні-Вінниця"

8 вересня, 2017 - 21:23

У Центральному парку культури та відпочинку встановили дванадцять міні-копій головних архітектурних пам’яток Вінниці. Нову туристичну локацію «Міні-Вінниця» облаштували спеціально до Дня міста, яке вінничанами відзначатимуть вже завтра, 9 вересня. Наразі комунальники завершують усі роботи з облаштування території, висаджують дерева та монтують підсвітку. Поки що доступ до мініатюр вільний, але у перспективі адміністрація парку планує зробити вхід до містечка архітектурних копій платним.

«Міні-Вінниця» – це нова туристична локація міста, яка складається з 12 знакових історичних будівель у мініатюрі, – розповідає головний архітектор Вінниці Олександр Рекута. – Серед міні-копій представлені «Будинок реaльнoгo училища», головна арка Центрaльнoгo парку культури і відпочинку, вoдoнaпірна башта, готель «Савой», приміщення Вінницької OДA, костел Діви Марії Ангельської, Спaсo-Преoбрaженський кaфедрaльний сoбoр, Вінницький музичнo-дрaмaтичний театр, Микoлaївська церква та костел кaпуцинів-фрaнцискaнців. Також можна побачити і відтворені копії трьох колишній приватних особняків – будинок кaпітaнa Четкoвa, особняк лікаря і особняк Львовича. Усі мініатюри відтворюють згадані споруди у масштабі 1:25. Виготовлені вони з пластику методом ЗD-друку. За результатами тендеру замовлення виконувала київська фірма, яка робила схожі фігури для Гідропарку столиці».

Виготовлення міні-копій головних історичних споруд Вінниці обійшлося місту в 1,2 мільйони гривень. Окрім встановлення макетів, проект передбачає проведення благоустрою території, вільний доступ до мережі Wi-Fi та створення умов для відвідування локації людей з інвалідністю. Згодом територію обгородять і встановлять відеоспостереження, щоб вандали не зіпсували оригінальні міні-копії головних символів Вінниці.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото авторки

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...