Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

НБУ: Рекордний врожай підтримуватиме курс гривні у довгостроковій перспективі

8 жовтня, 2019 - 14:59
Фото: agro-business.com.ua

У Національному банку України повідомили, що завдяки рекордно великому врожаю зернових цьогоріч, надходження від його експорту підтримуватимуть зміцнення курсу гривні. При цьому таке зміцнення відбуватиметься не лише восени, але й у довгостроковій перспективі.

Про це повідомляє видання Hromadske.

«Інший ключовий чинник надходження валюти з-за кордону — рекордне зростання врожайності зернових в Україні. Це означає, що надходження від експорту рекордного врожаю продовжують підживлювати пропозицію валюти, і є не сезонним фактором, а й результатом дії нового чинника, який матиме довгостроковий ефект на ситуацію на валютному ринку», — повідомили у Нацбанку.

Там вважають, що наразі ситуація на валютному ринку України є сприятливою для зростання курсу гривні. Зокрема, це пояснюють високим попитом на державні цінні папери та тенденціями на світових ринках капіталу та українського експорту. Девальвація гривні за таких умов можлива під впливом психологічних чинників.

Раніше у Нацбанку повідомили, що рекордні врожаї забезпечили високі надходження валюти до міжнародних резервів України, що не дозволило їм суттєво скоротитися під натиском виплат за державними валютними боргами. Так, у вересні резерви України скоротилися на 2,6%.

Нагадаємо, що на початку жовтня Нацбанк витратив 157,5 мільйона доларів з резервів на підтримку курсу гривні через несподівану девальвацію. Курс впав на понад 3% за 2 дні, через що НБУ вперше з липня довелося продавати валюту з резервів.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ