Та й що ж то за народ, коли про свою користь не дбає і очевидній небезпеці не запобігає?
Іван Мазепа, український державний діяч, гетьман Лівобережної України, гетьман Війська Запорізького обох берегів Дніпра

Польща не планує продовжувати угоду про імпорт газу РФ

8 жовтня, 2019 - 18:23
Фото: baltic-pipe.eu

За три роки "Газпром" може втратити свій найбільший ринок збуту у Східній Європі - польський.

Варшава не планує продовжувати довгострокову угоду про імпорт російського газу, що діє до 2022 року і цілеспрямовано працює над тим, щоб до цього часу припинити закупівлі блакитного палива у Росії, повідомляє Deutsche Welle.

Це вкотре підтвердив на початку жовтня уповноважений уряду Польщі з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Пйотр Наїмський в ефірі "Польського радіо". Його заява облетіла багато російських ЗМІ - і викликала скептичні і навіть глузливі коментарі у Думі та Раді Федерації. Опитані DW експерти, навпаки, вважають, що Польща справді за три роки зможе повністю відмовитися від газу з Росії. 

"Така ймовірність дуже висока", - впевнений Михайло Крутіхін, партнер російської консалтингової агенції RusEnergy . "План дуже амбітний, але все ж здійсненний", - вважає Кай-Олаф Ланг (Kai-Olaf Lang), фахівець з Польщі та Східної Європи берлінського Фонду науки і політики (SWP). Обидва експерти вказують, насамперед, на два інфраструктурні проекти, на які звертав увагу у своєму резонансному інтерв'ю і Пйотр Наїмський.

31 серпня 2019 року. Підписання угоди про газове співробітниство Польщі, США та України. Від імені польської сторони підписав Пйотр Наїмський (на фото по центу)

Це, по-перше, газогін Baltic Pipe ("Балтійська труба"), яким до Польщі через Данію буде надходити норвезький газ. Остаточне інвестиційне рішення щодо цього проекту, який користується політичною і фінансовою підтримкою Євросоюзу, польська газотранспортна компанія Gaz-Systeбеm і датська Energinet ухвалили в листопаді 2018 року.

Відтоді Baltic Pipe вже отримав низку необхідних дозволів, зокрема від данської влади, яка тим часом продовжує зволікати з видачею дозволу на прокладку російського "Північного потоку-2" (обидва газопроводи, до речі, неминуче перетнуться під водою поблизу данського острова Борнхольм).

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ