...Всі були готові на жертви, знали, що не сьогодні-завтра їх знищать, але їх турбувало передовсім: чи знатиме світ про це, чи світ щось скаже?.. І друга проблема — ще більш духовна: чи буде кому помолитися за всіх, хто загинув?
Олександр Биковець, священник

МВФ закликає дотримуватися принципів управління Нацбанком України в питаннях відповідальності правління

8 жовтня, 2020 - 12:51
Фото: Reuters

Голова представництва Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Йоста Люнгман закликав дотримуватися принципів управління Національним банком України (НБУ), які довели свою користь і для НБУ, і загалом для економіки України.

"Забезпечення відповідальності правління НБУ має здійснюватися згідно з принципами управління Національним банком", - наголошується в його заяві, поширеній у четвер.

Люнгман нагадав, що ці критерії управління було розроблено в консультаціях із фахівцями МВФ протягом попередніх програм, які підтримувалися фондом.

"Їх дотримання посилило довіру до НБУ як до незалежного і професійного центробанку, надавши політиці Нацбанку більше надійності й ефективності", - наголосив глава представництва МВФ.

Рада НБУ 2 жовтня вирішила винести догану і висловити недовіру першому заступнику голови НБУ Катерині Рожковій і заступнику голови - Дмитру Сологубу, пославшись на лист голови Нацбанку і звинувативши їх у порушенні розпорядчих актів НБУ, Кодексу етики, правил внутрішнього трудового розпорядку і вимог Кодексу законів про працю.

Голова Нацбанку Кирило Шевченко, який як член ради підтримав рішення про догану й недовіру, в інтерв'ю "ДТ" наголосив на необхідності командної гри й дотримання стратегії комунікацій центробанку, одним із принципів якої є політика "єдиного голосу".

У НБУ агентству "Інтерфакс-Україна" повідомили, що всі члени правління Нацбанку працюють у звичайному режимі й продовжують виконувати покладені на них обов'язки, а подання на звільнення кого-небудь із них відсутні.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ