Ані багатство, ані влада, ані могутність і сила не окупить глупоти й не заступить мудрости; без мудрости сила чи значення буде в найліпшім разі робити враження якогось фізичного рідкісного явища, а лише мудрість буде імпонуючим духовним людським явищем.
Андрей Шептицький, предстоятель Української Греко-Католицької Церкви, Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський

Робоча група з питань зниклих безвісти на Донбасі обговорила законопроект про соціальний захист

8 листопада, 2019 - 22:10
Фото: president.gov.ua

В Офісі Президента України відбулося чергове засідання робочої групи з питань зниклих безвісти на Донбасі та військових і цивільних заручників (полонених).

Учасники обговорили основні положення законопроекту «Про соціальний і правовий захист осіб, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України», який напрацьовувало Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, повідомляє Офіс Президента на офіційному сайті

Зокрема, робоча група обговорила особливості роботи міжвідомчої комісії, яка встановлюватиме факт захоплення людини та її звільнення. Від цього залежатиме надання тих чи інших гарантій і пільг цій категорії громадян.

Також учасники обговорили положення щодо надання медичної допомоги, реабілітації, податкових пільг та правового захисту заручників від початку їхнього незаконного затримання.

Як зазначив адвокат Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Тимочко, законопроект спрямований, зокрема, на зрівнювання у соціальних правах цивільних заручників і військових.

«Військових краще забезпечують. Усіх заручників і полонених мають забезпечувати так, як це було у справі з українськими моряками. Це була адекватна реакція суспільства на захоплення людини, адекватна допомога. Чому це не робилося для всіх інших заручників і полонених українців – мені невідомо», – підкреслив він.

Натомість член робочої групи та куратор 40-го батальйону територіальної оборони «Кривбас» Микола Колесник нагадав, що текст законопроекту є базовим, і учасники групи мають його опрацювати.

«Головне наше завдання – щоб, коли цей закон ухвалюватиме Верховна Рада, нікого, нічого, жодної категорії, жодної проблеми не забули. Законопроект повинні опрацювати не тільки міністерство та юристи, які залучені до його написання (або з нашої робочої групи), а й безпосередньо ті, кого він стосується. Для цього буде потрібна постійна зворотна комунікація на місцях. Особливо з тими, кого ми представляємо в цій робочій групі», – заявив він.

Також на засіданні робочої групи адвокат УГСПЛ Максим Тимочко продемонстрував приклади подолання безкарності за воєнні злочини щодо військових і цивільних заручників внаслідок російської агресії. Юрист розповів про особливості встановлення фактів перебування людини у полоні, збору свідчень та роботи Міжнародного кримінального суду. Зокрема, продемонстрував юридично правильне опрацювання фото- та відеоматеріалів, а також опитування свідків захоплення заручників, місцеперебування яких наразі не встановлено.

«Потрібно використовувати міжнародні механізми, які допоможуть нам не лише у питаннях санкцій, а й пошуку цих осіб. Щоб на будь-яких зустрічах у наших посадовців були документи. Не просто інформація, що людина десь є, що родичі багато куди їздили, а конкретні факти, докази, документування, юридична «буквоїдська» робота. Цю роботу повинні виконувати всі разом», - заявив Максим Тимочко.

Також юрист наголосив на важливості адвокатського супроводу для грамотного оформлення документів у таких категоріях справ.

Зі свого боку Микола Колесник запропонував передбачити створення з боку уряду спеціальної групи адвокатів, які цим займатимуться.

Крім того, на засіданні робочої групи обговорили діяльність Постійної комісії при Кабінеті Міністрів України з розшуку зниклих безвісти в особливий період. Куратор 40-го батальйону територіальної оборони «Кривбас» заявив, що наразі вона не працює й необхідно якомога швидше повноцінно запустити її роботу. Адже це – інструмент для пошуку зниклих і повернення заручників, а також для роботи пошукових груп.

Нагадаємо, що у робочій групі беруть участь родичі зниклих безвісти та заручників, представники Офісу Президента, громадських організацій, Міністерства оборони, Міністерства соціальної політики, Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ