Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Результати ЗНО з фізики більше не потрібні для вступу ні на одну спеціальність

8 листопада, 2020 - 15:50
Фото Руслана Канюки, "День"

У цьому вступна кампанія-2021, за винятком невеликої різниці, повторює ситуацію 2020 року, повідомляє ZN,UA.

"Міністерство освіти і науки вже затвердило Умови прийому до установи вищої освіти - основний документ, який регулює проведення вступної кампанії, який стане базою для формування університетами своїх правил вступу", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що правила повинні бути затверджені вченими радами навчальних закладів до 31 грудня, але основні положення надходження вже визначені і містять деякі нововведення, пише координатор освітнього спрямування Громадянської мережі «ОПОРА» Наталія Радиш.

Так, в вузах України не залишилося жодної спеціальності, де б для вступу вимагали результати тестування з фізики.

«Цікавий факт - немає жодної спеціальності, де результат тестування з фізики є обов'язковим для участі в конкурсному відборі (це, за винятком невеликої різниці, повторює ситуацію 2020 року)», - зазначає автор.

Результат по географії є ​​обов'язковим предметом для вступу лише на спеціальність «Географія» (код 106) і середню освіту (географія, код 014.07), а результати з хімії - на спеціальність «Хімія» (код 102) і середню освіту (хімія, код 014.06 ).

На спеціальність «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» (код 023) хімія є одним з двох можливих предметів, визначених як другий обов'язковий.

Для більшості спеціальностей список обов'язкових предметів в наступному році не зміниться, але розширяться можливості вибору третього предмета для надходження - його випускник зможе вибрати з більш широкого переліку.

Наприклад, для вступу на інформаційні технології в минулому році третім предметом були визначені фізика або іноземна мова, а в цьому році абітурієнт може вибирати з таких предметів: історія України, іноземна мова, біологія, географія, хімія або фізика.

«Маючи результат ЗНО з п'яти предметів (а саме стільки випускник може здати в 2021 році) - української мови та літератури, математики, історії України, іноземної мови та однієї з предметів природничого спрямування, абітурієнт зможе подати заяву на участь в конкурсному відборі на більшість пропозицій », - резюмує Радиш.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ