Скоро побачила Україна, що попалась у неволю, бо вона по своєй простоті не пізнала, що там був цар московський, а цар московський усе рівно було, що ідол і мучитель
Микола Костомаров — видатний український історик, поет-романтик, мислитель, громадський діяч та етнопсихолог

У Флоренції відкрили пам'ятник Тарасу Шевченку

9 березня, 2021 - 16:40
Фото з Facebook - сторінки Ірини Геращенко

Сьогодні в італійському місті Флоренція відкрили пам’ятник українському поету та художнику Тарасу Шевченку.

Про це у Facebook повідомила народний депутат із фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко.

"Це перший встановлений за часів незалежності пам‘ятник Тарасу в Італії. Хороша, позитивна новина. Нехай якомога більше європейців знають про нашого Тараса", — написала Геращенко.

Автор цього пам‘ятника – відомий український скульптор Олег Пінчук. Пам’ятник, що виготовлений за кошти українських меценатів, є подарунком Флоренції від міста Києва.

Фото: afisha.it

Шевченко зображений не в традиційному образі, а молодим.

У церемонії відкриття пам’ятника взяли участь мер Києва Віталій Кличко та народні депутати, які входять до групи дружби Україна - Італія.

Нагадаємо: 9 березня відзначають 207-му річницю від дня народження Тараса Шевченка. З цієї нагоди у різних містах України та світу відбувається низка урочистих заходів.

11 лютого Київрада підтримала рішення про передачу пам'ятника Тарасу Шевченку до Флоренції. Кілька років тому в Києві на Володимирській гірці встановили пам'ятник видатному італійському поету Данте Аліг'єрі, який народився у Флоренції.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ