Надмірна спрага влади призвела до падіння ангелів; надмірна спрага знання призводить до падіння людини; але милосердя не може бути надмірним і не заподіє шкоди ні ангелу, ні людині.
Френсіс Бекон, англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст

Слідча комісія Ради розцінює фінплан "Укрзалізниці" як нереальний

9 квітня, 2021 - 15:10
Фото з архіву "Дня"

Тимчасова слідча комісія (ТСК) Верховної Ради з питань перевірки та оцінки стану АТ «Укрзалізниця» розцінює фінансовий план компанії на 2021 рік як нереальний до виконання, адже в ньому значно завищені доходи.

Про це заявляє голова ТСК народний депутат Юлія Гришина.

"За попередньою оцінкою членів ТСК, дохід Укрзалізниці від вантажоперевезення на 2021 рік штучно завищений на 18,6% або на 13,4 млрд грн. Також штучно завищуються доходи від пасажирських перевезень на тлі їх падіння. Члени ТСК розцінюють фінансовий план Укрзалізниці на 2021 рік як фікцію, не реальну до виконання", - зазначила Гришина.

Вона додала, що комісія вирішила провести детальне розслідування діяльності наглядової ради та правління Укрзалізниці і за результатом розслідування доповісти Президенту, Прем’єр-міністру та міністру інфраструктури.

За її словами, ТСК також заслухала доповідь в.о. голови правління Укрзалізниці Івана Юрика стосовно причин аварії поїзда у Дніпропетровській області, що сталась 29 березня. Зокрема, Юрик поінформував нардепів про те, що службове розслідування за фактом інциденту ще триває, але вже зараз причиною вбачається людський фактор. Мова про бригаду, яка налаштовувала колії після температурного перепаду і з якихось причин не повідомила про необхідність зниження швидкості на цій ділянці. Гришина зазначила, що члени комісії також доручили правоохоронним органам надати правову оцінку діям усіх причетних до інциденту, включаючи керівництво регіональної філії.

"В кінці цього розслідування ми повинні побачити всю вертикаль винних і притягнутих до відповідальності осіб, а не демонстрацію крайнього з-поміж простих працівників із зарплатою п'ять тисяч гривень", - наголосила Гришина.

"Члени ТСК безумовно проконтролюють і обіцянку керівництва Укрзалізниці прискорити закупівлі, і службове розслідування з пошуку винних у зриві підготовки лікарень, але своєю чергою я запропонувала доручити також і правоохоронцям притягнути до відповідальності кожного, хто завадив це зробити вчасно, і кожного, хто відповідальний за ненадання нашим людям гарантованої медичної допомоги в цих лікарнях, при тому, що держава належним чином забезпечила їх фінансування", - додала вона.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ