Невідво­рот­ний хід бут­тя ве­де нас від ба­га­ть­ох тра­диційних цінно­с­тей. Та я вірю, що ми до них обовяз­ко­во по­вер­не­мо­ся
Іван Миколайчук, український актор, кінорежисер, сценарист

На Вінниччині планують зводити групові будинки для дітей-сиріт

9 липня, 2020 - 11:54
Фото з відкритих джерел

Вінницька область отримала з державного бюджету 38,3 млн грн на забезпечення житлом дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. Це майже на мільйон більше у порівнянні з минулим роком. Відтак кількість дітей, які будуть забезпечені житлом, зросте. Вирішувати це питання планують за рахунок створення дитячих будинків сімейного типу та малих групових будинків. Будівництво двох таких об’єктів мають звести у Стрижавці, що під Вінницю, а будинок сімейного типу – у селищі Сутиски Тиврівського району. Загальна сума видатків 25 млн 102 тис. грн.

«Створення малих групових будинків дає можливість вирішити проблему забезпечення сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з важкою формою інвалідності. На сьогодні в області 126 дітей, які потребують влаштування до сімейних форм виховання. З них 55 – діти з інвалідністю, – говорить заступник голови Вінницької ОДА Наталя Заболотна. – Торік була виготовлена проєктно-кошторисна документація на будівництво дитячого будинку сімейного типу у Сутисках та двох малих групових будинків у Стрижавці. Саме такі обєкти дозволяють вирішити питання забезпеченості житлом дітей цієї категорії».

За її словами, наразі на квартирному обліку в області перебуває 299 дітей віком 16 – 18 років, а також 617 осіб до 23-х років. Минулого року грошову компенсацію на придбання житла отримали 83 людини, житло придбали 59 осіб з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування на суму у понад 20 млн грн.

«В області відпрацьований чіткий алгоритм дій, включаючи можливість співфінансування з місцевих бюджетів, аби охопити максимальну кількість дітей пільгової категорії віком до 23 років. Райдержадміністрації, міські ради міст обласного значення та ОТГ уже отримала завдання розпочати роботу з формування місцевих комісій та визначення об’єктів, які можна придбати під житло», – підсумувала заступниця голови ОДА.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ