Ставлення росіян до Володимира Путіна планомірно погіршується з року в рік, показують дослідження соціологів за 14 років його перебування при владі (відлік ведеться з часу його першого прем'єрства при Борисі Єльцині в 1999 році). Із 2007 року вдвічі зросла кількість тих, хто оцінює російського лідера "безумовно негативно" - з 10% до 20%. Ну а найсерйозніше поповнилася група "розчарованих" в Путіні: з 9% в 2007-му до 22% нині, пишуть "Ведомости", посилаючись на статистику "Левада-центру" і ВЦВГД.
Згідно з цими даними, найбільш високо діяльність Путіна оцінили в серпні 2008, коли Росія вибила грузинські війська з Південної Осетії. Утім тоді влада зустріла схвалення в цілому. Але факт залишається фактом: якщо тодішньому прем'єру дали максимальну оцінку в 10 балів 24% громадян, а нижче 5 балів - 14%, то нинішнього президента оцінили по максимуму лише 5% респондентів, зате менше 5 балів дали 29%.
Теперішній Володимир Путін, на думку, росіян, передусім виражає інтереси силовиків (так вважають 40,7% опитаних "Левада-центром"), олігархів (34,6%) і бюрократів (30,3%). Цікаві аналогічні показники по прем'єру Дмитру Медведєву: найбільше громадян вважає його виразником інтересів оточення Путіна (38,9%), на другому місці, як і у президента - олігархи і банкіри (34,9%), на третьому - бюрократи (26, 1%).
Глава Політичної експертної групи Костянтин Калачов у коментарі "Газеті" назвав результати опитування "зрізом актуальних стереотипів масової свідомості". "Путін в ньому виражає інтереси силовиків, Медведєв - Путіна і олігархів. Соціального оптимізму в суспільстві не додається", - зробив висновок політолог.
У першій декаді липня московський Центр стратегічних розробок (ЦСР), який свого часу з вражаючою точністю передбачив московські протести, представив доповідь, в якій констатував, що рейтинги влади стабілізувалися, але попит на зміни тепер росте за межами Москви. Цю картину глава центру Михайло Дмитрієв назвав "шизофренічною" і навіть такою, що "ламає мозок", писав Forbes.
"Путін повернувся в ролі "якоря" стабільності, але в регіонах все більше і більше людей готові протестувати", - процитував експерта Bloomberg. Дослідження показало, що 63% респондентів, що живуть в регіональних містах-мільйонниках, готові протестувати, якщо постраждають від економічної кризи.
Середня цифра "протестного потенціалу" по Росії склала 43%, а серед москвичів - всього 15%. Дмитрієв підсумував, що російське суспільство дуже нестабільне.
Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!




