Люди, які мають свободу вибору, завжди оберуть мир.
Рональд Рейган, 40-ий Президент США

У Львові відбудеться фестиваль "Музика у старому Львові"

9 серпня, 2018 - 20:51
Фото «Дню» надали у Львівській філармонії

Це вже п’ятий, ювілейний, форум, події якого, за доброю традицією, розгортаються в останній місяць літа, який триває півмісяця (11 – 26 серпня) і проходить паралельно з польською імпрезою – «Музикою у старому Кракові».

Особливість цього заходу в тому, що концерти звучать у церквах, і цього року це – Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла, Архікатедральний собор святого Юра, церкви святого Андрія, святого Івана Хрестителя та святого Миколая, Архікафедральна базиліка Успіння Пресвятої діви Марії і костел кларисок (Музей Пінзеля). Також класичні твори  звучатимуть в Італійському дворику, що на площі Ринок, та у Палаці Потоцьких на вул.. Коперника, 15.

Ідея фестивалю виникла 2014-го, коли Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» відзначав 20-річчя від часу створення. Втілив проект  керівник колективу, народний артист України Сергій Бурко разом із директором польського фестивалю «Музика в старому Кракові» Станіславом Галонським. 

Згадуючи історію виникнення проекту, Сергій Бурко зазначає, що за п’ять років фестиваль, поза сумнівом, став для багатьох душевним і близьким для сприйняття. «Особливість нашого фестивалю в тому, що ми робимо класичну музику доступнішою і зрозумілішою для широкого загалу, – говорить керівник «Віртуозів Львова». – Ще одна річ, що виокремлює «Музику у старому Львові» з-поміж інших фестивалів, у тому, що наш захід зорієнтований на гостей Львова, на туристів, адже всі наші концертні майданчики – це дуже популярні і часто відвідувані пам'ятки архітектури».

Сергій Бурко додає, що цьогорічна програма фестивалю сформована так, що концерти відбуватимуться три дні щотижня і наприкінці тижня – у п’ятницю, суботу і неділю, бо саме у передвихідні і вихідні у Львові найбільше гостей. 

А в часі святкування Дня незалежності України – 24, 25 та 26 серпня – музиканти навіть гратимуть по два концерти на день.

Загалом в афіші фестивалю твори Е. Вілли Лобоса, М. де Фальї, І. Альбеніса, Е. Гранадоса, П. Беллінаті, І. Сервантеса, Р. Дієнса, І. Накагави, Л. Брауера, Р. Роджерса, Й.С. Баха, Ц. Франка, Б. Бідермана, Б. Сападіні, Г. Гуані, Ж. Бойвіна, Ф. Ліста, Д. Шостаковича та ін., також –  церковна  музика українських композиторів, а ще – музика львівських композиторів. 

У програмі – вечори органної та гітарної музики, концерти «Мотиви давнини», «Романтичні етюди», «Музика при свічках», «Фаготіссімо» і не тільки.

Щодо виконавців, то, за словами Сергія Бурка, це відомі музиканти з Польщі та України. «Цього разу у нас виступатимуть і кілька сімейних пар: дует гітаристів з Харкова, львівські виконавці Олена та Ігор Мацелюхи, подружжя Беруцьких з Польщі. А загалом участь у фестивалі візьмуть понад100  виконавців», – сказав засновник і директор «Музики у старому Львові».

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото «Дню» надали у Львівській філармонії.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...