Обирати собі уряд має право лише той народ, який постійно знаходиться в курсі того, що відбувається
Томас Джефферсон, видатний політичний діяч, дипломат і філософ епохи Просвітництва, один з авторів Декларації незалежності США, 3-й президент США в 1801-1809 роках

Незалежні опитування виборців у Білорусі дають Тихановській 65-70%, Лукашенку - 15-16%, у ЦВК називають їх "фальшивими"

9 серпня, 2020 - 21:45
Фото: Reuters

Голова Центрвиборчкому Білорусі Лідія Єрмошина назвала "фальшивками" дані про не контрольовані владою опитування настроїв виборців, які опублікували білоруські Telegram-канали.

Напередодні і в день голосування в соцмережі опублікували дані, за якими альтернативний кандидат Світлана Тіхановском набагато випереджає чинного президента Олександра Лукашенка, передає Еспресо.TV.

"Еxit poll проводиться тільки в день виборів, тобто сьогодні, так склалося і прийнято. Тому все те, що нав'язують виборцям як опитування, це звичайна фальшивка", - цитує Єрмошину білоруська державна інформагенція БЕЛТА.

Публікація про дані опитування на виході з дільниць під час попереднього голосування з'явилася 7 серпня в акаунті інтернетвидання "Білоруський партизан". Відповідно до цієї публікації, Олександр Лукашенко набирає 16,1% голосів, альтернативний кандидат Світлана Тіхановском - 64,9%, передає RFI.

Опитування було проведено 6 серпня і включало відповіді 15 450 осіб на виході з виборчих дільниць, зазначається у повідомленні.

В день голосування інший канал у Telegram, "Сучасна Білорусь", навіть схожі дані, зібрані, як повідомляється, 9 серпня на основі опитування 58 500 осіб.

"Перевірити дані опитувань в країні, де відсутня соціологія, визнана професійним співтовариством, не є можливим", - наголошують французькі журналісти.

Окрім того, є дані опитування на виході із 18 закордонних виборчих дільниць, які наводить білоруська служба Радіо Свобода.

Відповідно до них, на цих виборчих дільницях Тихановська має 71,28%, відмовились відповідати 14,73%, Лукашенка - 10,09%, проти всіх 2,28%, за інших кандидатів - близько 0,5%.

Нагадаємо, державний екзіт-пол свідчить про начебто повну перемогу чинного президента Республіки Білорусь. Згідно із ним Олександра Лукашенка підтримали 79,7% виборців, Світлану Тихановську - лише 6,8%.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Еспресо

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ