Наука – це корінь і насіння, і основа всякої користі як батьківщини, так і церкви
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ

У ЦВК Білорусі заявили, що вибори президента визнано такими, що відбулися

9 серпня, 2020 - 17:49
Фото: Reuters

На 12.00 9 серпня явка на виборах президента Білорусі становить 54%.

Як передає Укрінформ, про це повідомила в ефірі «Білорусь 1» глава ЦВК Лідія Єрмошина.

Вибори визнані такими, що відбулися.

"Понад 54% виборців взяли участь у голосуванні. Отже, вже можна говорити про те, що ми наприкінці дня вже отримаємо якийсь результат", - сказала Єрмошина.

За її словами, 50-відсотковий бар'єр подолали всі регіони, крім Мінська. У Гомельській і Могилевській областях на дільниці прийшли понад 60% виборців, сюди входять і ты, хто проголосував достроково. У Гомельській області вже проголосували 66%, у Могилевській - 63%, у Мінську - 43%.

Єрмошина повідомила, що на виборах присутні понад 200 спостерігачів з-за кордону, в основному - країн СНД і представники посольств, акредитованих в країні. Також акредитовано 53 868 національних спостерігачів.

Достроково проголосувало понад 40% виборців.

Як повідомлялось, у неділю, 9 серпня, у Білорусі проходять президентські вибори. Кандидатів на найвищу державну посаду п'ять - дружина опозиційного блогера Сергія Тихановського Світлана, ексдепутат Ганна Канопацька, лідер кампанії "Говори правду" Андрій Дмитрієв, голова партії "Білоруська соціал-демократична Грамада" Сергій Черечень і діючий президент Олександр Лукашенко, який незмінно керує країною з 1994 року.

На виборах утворено 5767 дільниць, у тому числі 44 - за кордоном. У Києві голосування проходить у Посольстві Республіки Білорусь.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ