Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Комітет ВР просить Шмигаля втрутитися в незаконне штрафування прикордонниками жителів ОРДЛО

9 вересня, 2021 - 14:01
Фото з архіву "Дня"

Незважаючи на прийнятий закон жителів окупованого Донбасу продовжують штрафувати за в'їзд на територію України з боку Російської Федерації. Кабінет міністрів повинен терміново вжити необхідних заходів.

Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на брифінг голови Комітету ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції окупованих територій Дмитра Лубінця.

За його словами, вчора на засіданні комітету обговорювалася ситуація, що склалася, коли Державна прикордонна служба продовжує штрафувати жителів окупованого Донбасу, які нібито не можуть підтвердити гуманітарну мету в'їзду в Україну.

"Державна прикордонна служба не має законних підстав накладати адміністративні стягнення... Вчора представник ДПС поінформував, що вони продовжують накладати штрафи. На якій підставі, на підставі якого рішення Кабміну вони вимагають додаткові документи?... Тому комітет звернувся до прем'єр-міністра, щоб він терміново втрутився в цю ситуацію. І якщо треба, то вніс зміни до чинної постанови Кабміну", - заявив Лубінець.

Він також зазначив, що перелік гуманітарних підстав не є вичерпним. Крім того, такі підстави не вимагають підтвердження.

Нагадаємо, в червні Рада на час карантину та закритих КПВВ скасувала штрафи за виїзд з тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської області через Росію.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: РБК-Україна

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ