Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться людства.
Джон Кеннеді, 35-ий президент США

Необхідність ведення трудових книжок скасують до кінця року, - Дубілет

9 жовтня, 2019 - 11:30
Фото з відкритих джерел

Уряд в середу запускає в роботу законопроєкт і акти, які скасують обов'язковість трудових книжок.

Про це міністр КМУ Дмитро Дубілет написав на своїй сторінці у Facebook.

"Сьогодні ми запускаємо в роботу законопроєкт і акти уряду, які скасують обов'язковість трудових книжок", - написав Дубілет.

За його словами, за умови прийняття парламентом цього законопроєкту, громадяни не будуть зобов'язані при наймі на роботу подавати роботодавцю свою трудову книжку. Відповідно, роботодавцям не потрібно її перевіряти або зберігати.

"Справа в тому, що в електронних реєстрах держави дані про трудовий стаж всіх українців з 2000 року є і так. Для розрахунку пенсій або інших соціальних виплат вже використовуються саме ці дані", - наголосив міністр.

Він зазначив, що громадяни зможуть легко отримати електронний документ з інформацією про свій стаж в Інтернеті. Цей документ вони можуть надати роботодавцю, якщо йому важливо перевірити стаж того, хто влаштовується на роботу, з офіційних реєстрів.

"Щоб отримати цей документ, громадянину потрібно буде зробити кілька кліків і скористатися ЕЦП. Також, сподіваюся, ми встигнемо прикрутити туди і BankID. Роботодавці зможуть перевірити справжність документа за допомогою QR-коду, який буде автоматично накладатися на ці документи", - зазначив Дубілет.

Представник уряду також наголосив, що якщо у людини є трудовий стаж до 2000 року, буде можливість занести цю інформацію в електронний реєстр — самостійно або через роботодавця. Тоді зберігати трудову книжку, як носій інформації, не буде потреби.

Якщо хтось все ж захоче "колекціонувати" інформацію про свій стаж в трудових книжках, забороняти влада не буде.

Дубілет сподівається, що прийняти закони, відповідні постанови вийде найближчим часом, і тоді запустити все технічно можна буде вже в цьому році.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ