Демократія - це коли два вовки і ягня голосують щодо обіднього меню. Свобода - це коли добре озброєнне ягня оспорює результат такого голосування
Бенджамін Франклін, один із засновників США, політичний діяч, дипломат, вчений, письменник, журналіст, видавець, масон

Нафтові компанії РФ тиснуть на західних партнерів через санкції

9 листопада, 2018 - 14:57
Фото: Reuters

Найбільші енергетичні компанії Росії тиснуть на західні компанії, які закуповують в них нафту, щоб уникнути збитків через санкції США.

Про це повідомляє новинна агенція Reuters із посиланням на джерела в цій галузі.

За повідомленням видання, російські підприємства вимагають в покупців розраховуватись євро, а не доларами, і прописувати пункти про виплати за неустойку в контрактах.

Як стверджують журналісти, переговори західних компаній із російськими партнерами «Газпром Нафта» і «Сургутнафтогаз» щодо умов контрактів з продажу нафти на 2019 рік протягом останніх тижнів видалися «незвично жорсткими».

Схожі повідомлення надходять і щодо російської компанії «Роснафта». За даними Reuters, «Роснафта» вимагає від західних покупців нафти платити штрафи з 2019 року, якщо вони не зможуть оплатити постачання нафти у зв’язку з санкціями.

«Це частина одного тренду – російська нафтова індустрія працює над тим, щоб знизити ризики від нових санкцій. Покупці, своєю чергою, заперечують, що не можуть взяти ці ризики на себе. Тож ми шукаємо компромісів», – сказав журналістам представник західної компанії-нафтотрейдера, чиє ім’я не розкривається, оскільки перемови є конфіденційними.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...