В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

Епіфаній: Господь сподобив нас великого дару – молитися у наших храмах рідною мовою

9 листопада, 2019 - 21:37
Фото: pomisna.info

Сьогодні, у День української писемності та мови, пам’ятаймо, що Господь сподобив нас великого дару – молитися у наших храмах рідною, українською мовою, нагадав Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній.

«Сьогодні, в День української писемності та мови, пам’ятаймо, що Господь сподобив нас великого дару – молитися у наших храмах рідною, українською мовою. І хоч ми прагнемо вивчати й інші мови, бо в сучасному світі неможливо без цього обійтися, ми не повинні занедбувати свою рідну, українську – ми повинні плекати її як єдину державну», - написав Митрополит Епіфаній на своїй сторінці у Facebook.

Епіфаній також наголосив, що наша українська мова – давня і самобутня, а наша державність бере витоки ще з VІ століття. «…її засновниками були князі Кий, Щек та Хорив, потім вона існувала як могутня ранньосередньовічна Українська держава — Русь, а далі, фактично, до останнього часу, тривала складна історія національно-визвольної боротьби українського народу за здобуття державної незалежності», - нагав Предстоятель.

«Слава Богу, сьогодні ми з вами маємо вільну державу, свою мову, незалежну Помісну Церкву. Це сьогодення є частиною величного здобутку багатьох поколінь наших пращурів. І ми не маємо жодного права – ані морального, ані духовного, ані будь-якого іншого – хоч що-небудь із цього змарнувати, тим більше – втратити!» , - додав Предстоятель.

Митрополит Епіфаній також додав, що ПЦУ - водночас наймолодша за часом внесення до Диптиху, але є однією з найдавніших помісних Церков світу.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ