В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

Швидке запровадження земельної реформи в Україні може спричинити незворотні помилки, - ЄБРР

9 листопада, 2019 - 17:14
Фото: ebrd.com

У Європейському банку реконструкції і розвитку вважають, що швидке запровадження земельної реформи в Україні може спричинити незворотні помилки.

Про це під час Київського міжнародного економічного форуму 9 листопада сказав керуючий партнер Європейського банку реконструкції і розвитку у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне, відповідаючи на запитання, як він оцінює відкриття ринку землі в Україні, передає Укрінформ.

"Дійсно, мантра, яку ми постійно чуємо, і особливо чули наприклад в Маріуполі минулого тижня, що нам потрібно поспішати, треба бути якомога швидкими, так будуть помилки, але ми потім їх виправимо. Земельна реформа - це саме таке місце, де не можна припускатися помилок, тому що вони будуть незворотні. Тому зробімо невеличку паузу, подумаємо і зробимо це поступово, зробимо все правильно. Збережімо права невеликих господарств і фермерів, бо саме на них треба звернути особливу увагу", - сказав Патроне.

Водночас, заступник начальника управління корпоративних фінансів Європейського інвестиційного банку Жан-Жак Сулакру також підтримав таку думку.

"Земельна реформа, приватизація землі торгівля добре, але це має бути зроблено поступово... Я думаю, Україні не потрібно поспішати. Я б рекомендував робити це поступово, спершу вирішуючи питання землі в державній власності, приватизовуючи її. І це заходи для того, щоб уникнути захоплення земель наприклад більшими холдингами, а по друге, вже проконсультувавшись, вирішувати питання приватної землі", - додав він.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ