Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Арестович: Україна в ТКГ готова здійснити обмін до 60 утримуваних осіб до Нового року

9 грудня, 2021 - 20:27
Фото: Reuters

Україна в Тристоронній контактній групі щодо врегулювання ситуації на Донбасі (ТКГ) запропонувала здійснити гуманітарний обмін до 60 утримуваних осіб до Нового року.

Про це повідомив спікер Української делегації Олексій Арестович, передає "Інтерфакс-Україна".

"Ми запропонували російській стороні три варіанти обміну: видачу 13, 24 або 60 осіб. Усі ці люди готові до обміну, їхнє місцезнаходження встановлене. Вони пройшли процедуру так званого процесуального очищення (зняття судимостей - ІФ)", - повідомив Арестович.

Він зазначив, що, відповідно до українського законодавства, процедура процесуального очищення, на якому наполягає російська сторона стосовно утримуваних, можлива тільки після того, як та чи інша особа заявить про своє місцезнаходження і отримає вирок суду. Після цього вона може бути помилувана та повернена в рамках обміну або звільнення.

"У разі, коли деякі такі особи переховуються і не повідомляють (про місцезнаходження - ІФ) згідно з українським законодавством, Україна не може їх ні засудити заочно, ні очно, ні помилувати. А РФ вимагає помилування від президента України не засуджених людей. Це суперечить нашому законодавству та Конституції", - сказав Арестович.

Він додав, що в разі готовності РФ до обміну вона також має надати інформацію про осіб, яких готова видати зі свого боку.

За словами спікера Української делегації в ТКГ, під час чергових переговорів 8 листопада російська сторона не відповіла конкретикою на пропозицію України, проте це саме питання повторно розглядатиметься під час позачергової зустрічі 9 листопада.

16 листопада омбудсмен Людмила Денісова заявила, що бойовики незаконно утримують на тимчасово окупованих територіях ОРДЛО 301 українця.

26 листопада під час прес-марафону президент Володимир Зеленський заявив, що Україна передала Росії через Туреччину верифікований список на обмін утримуваними.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ