Якщо свобода взагалі щось значить, то це право говорити іншим те, чого вони не хочуть чути
Джордж Оруелл, британський письменник і публіцист

Білорусь хоче дозволити внутрішнім військам розганяти масові заворушень

9 грудня, 2021 - 14:18
Фото Reuters

Білоруський парламент ухвалив у першому читанні законопроєкт "Про внутрішні війська МВС Республіки Білорусь", який дозволить використовувати військову техніку та зброю для припинення масових заворушень.

Як зазначено у документі, що метою розробки законопроєкту є "удосконалення організаційно-правової бази діяльності внутрішніх військ МВС Білорусі, порядку виконання ними завдань, підвищення правового та соціального захисту військовослужбовців", передає "Суспільне".

Серед іншого, законопроєкт передбачає:

  • участь внутрішніх військ в охороні громадського порядку під час надзвичайного та воєнного стану, правового режиму в зоні проведення антитерористичної операції, посилення охорони державного кордону;
  • надання військовослужбовцям внутрішніх військ права на зберігання та носіння зброї, вивчення обстановки в районах виконання завдань, у тому числі із застосуванням технічних засобів;
  • надання військовослужбовцям внутрішніх військ права застосовувати зброю стосовно до осіб, які беруть участь у груповому чи збройному нападі на військовий наряд чи караульне приміщення, які намагаються незаконно проникнути на територію охоронюваних об’єктів;
  • надання внутрішнім військам повноважень щодо застосування бойової та спеціальної техніки для припинення масових заворушень і групових порушень громадського порядку або дій, спрямованих на знищення чи знищення майна всіх форм власності;
  • покласти на внутрішні війська обов'язок забезпечувати безпеку не лише своїх військовослужбовців від посягань на їхнє життя, здоров'я, честь, гідність та майно, а й цивільного персоналу внутрішніх військ та їх родичів.

Нагадаємо, 9 серпня 2020 року у Білорусі відбулися президентські вибори. На них, за офіційними даними, Олександр Лукашенко, який керує країною з 1994 року, набрав 80,1% голосів виборців, опозиційна кандидатка Світлана Тихановська — 10,1%. Відразу після виборів у Мінську й інших містах Білорусі люди вийшли на вулиці, щоб висловити недовіру результатам ЦВК, координуючи свої дії через соцмережі, тому у перші дні протестів влада намагалася максимально обмежити роботу інтернету. Демонстранти вважають, що вибори були сфальсифіковані, а перемогу мала здобути Світлана Тихановська.

За час протестів, які тривають і нині, силовики затримали близько 30 тисяч людей. Офіційно під час протестів загинули четверо людей, неофіційно правозахисники говорять про понад 10 загиблих і десятки зниклих безвісти. Опозиційна кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тихановська закликала міліцію та війська зупинити насильство.

65-річний Олександр Лукашенко керує країною вже 25 років. Жодні президентські вибори (2001, 2006, 2010, 2015 років), окрім перших (1994 року), не були визнані вільними і справедливими на міжнародному рівні.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ