Царство свободи здобувається також сильним примусом над собою.
Михайло Грушевський, український історик, громадський та політичний діяч

Полотно Жоржа де Ла Тура "Платіж" з Львівської галереї мистецтв виставили у Мілані

10 лютого, 2020 - 15:13
Фото zaxid.net

У Мілані 7 лютого відкрилась виставка «Жорж де Ла Тур: освітлена Європа». Саме там виставлено після реставрації картину Жоржа де Ла Тура «Платіж» з Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького.

Про це повідомляє Zaxid.net.

«Ця робота є абсолютним шедевром своєї епохи. Реставрація просто фантастична! Вона свого часу була представлена у Парижі. Однак до реставрації. Після реставрації відкрилася зовсім інша картина. Якість твору різко зросла, так як і інтерес до нього», – процитував професора Жака Кузена, відомого фахівця з паризького Лувру, директор галереї Тарас Возняк.

Ця знаменита картина, орієнтовна вартість якої становить 5 млн євро, перебувала у постійній експозиції галереї давно. Вона була відома під назвою «У лихваря», проте реставраційні роботи дозволили побачити заховані під пізнішими дописами та тьмяним лаком деталі, що дозволили подивитися на сюжет по-іншому. Олійне полотно надійшло до Галереї мистецтв (тоді – Львівська картинна галерея) ще у 1940 році з музею князів Любомирських (до 1930 р. – збірка Л. Домбського).

Раніше його авторство приписували різним майстрам. Ім’я істинного автора було названо лише у 1953 році, що стало величезною подією у мистецькому світі. Адже сьогодні у світі відомо лише 32 твори Жоржа де Ла Тура, а таких, що мають підпис художника є лише дев’ять (львівське полотно належить саме до таких). Жодна картина художника не датована точно. І кожна є гордістю будь-якої колекції.

Інші твори де Ла Тура, зібрані на виставці, приїхали до Мілану з цілого світу.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ