Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Bitcoin споживає більше електроенергії, ніж уся Аргентина, - дослідження Кембриджського університету

10 лютого, 2021 - 22:55
Фото: Reuters

Криптовалюта Bitсoin в цілому щороку споживає більше електроенергії, ніж ціла Аргентина.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє BBC з посиланням на дослідження вчених із Кембриджського університету.

Зазначається, що «майнинг» криптовалюти є дуже енергозатратним – він потребує серйозних комп’ютерних розрахунків.

Кембриджські дослідники наголошують, що в цілому транзакції, пов’язані з біткоїном, споживають близько 121,36 терават щорічно – більше, ніж уся Аргентина.

І ніщо поки не вказує на падіння цього показника.

Як повідомлялось, вартість біткоїна побила черговий рекорд, сягнувши $48 тисяч за одиницю через день після того, як американська компанія з виробництва електрокарів Tesla Ілона Маска заявила про інвестування $1,5 мільярда у криптовалюту та її застосування у платежах.

На переконання деяких фінансистів, якщо великі корпорації й надалі вкладатимуться у біткоїн, його загальна капіталізація перевищить ринкову вартість Tesla.

Підйом наразі переживає не лише біткоїн, а й інші криптовалюти. Однак коливання біткоїна породжує суперечки щодо його перспектив. Прогнози варіюються від зростання до майже пів мільйона доларів за одиницю й до повного падіння.

Прибічники криптовалюти вважають підтримку діячів на кшталт Ілона Маска та зростання інтересу з боку інвесторів доказом її стійкості. Однак скептики вбачають у рості біткоїнаспекуляцію та повторення його останнього буму у 2017 році, що зрештою завершився крахом.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ