Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться людства.
Джон Кеннеді, 35-ий президент США

Аптеки можуть продавати експрес-тести на Covid-19, приватні лабораторії можуть виконувати дослідження, - Ляшко

10 квітня, 2020 - 14:42
Фото: РБК-Україна

Аптеки можуть продавати експрес-тести на Covid-19, а приватні лабораторії можуть робити тестування на коронавірусну хворобу, зокрема й проводити ПЛР-тести, повідомив заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

"Українці зможуть купувати тести на Covid-19 в аптеці, така можливість буде. Аптеки можуть закуповувати експрес-тести, приватні лабораторії можуть закуповувати тест-системи. Ніхто не забороняє проводити такі дослідження", - сказав він на брифінгу в п'ятницю.

Ляшко зазначив, що "в аптеках можуть продаватися експрес-тести, і це питання суб'єкта господарювання, який володіє аптекою". Головний санлікар додав також, що нині вже є приклади, коли приватні лабораторії здійснюють дослідження і видають результати.

"Головне, щоб вони дотримувалися вимог і звітували про кожен позитивний результат, щоб ми могли вчасно здійснити епідрозслідування", - сказав він.

Загалом, за словами Ляшка, на сьогодні в Україні не повинно бути проблем із проведенням тестів на Covid-19.

"Лабораторії працюють не на повне завантаження, кожен випадок затримки видачі результатів буде розглянуто на національному рівні з ухваленням певних управлінських рішень", - сказав він.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ