Хто пожертвував свободою заради безпеки, не заслуговує ні на свободу, ні на безпеку.
Бенджамін Франклін, американський учений-фізик, державний діяч, дипломат і публіцист.

Вінницькі медики порахували, у скільки грошей обійдеться лікування від коронавірусу

10 квітня, 2020 - 19:11
Фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»

Зважаючи на те, що у Вінниці від COVID-19 вже одужало 6 пацієнтів, вінницькі лікарі зробили перші висновки щодо ефективності медичних препаратів. Також попередньо порахували, скільки коштує лікування важких та середніх випадків ускладнення від коронавірусу. Враховуючи кількість використаних медикаментів та виробів медичного призначення вартість лікування хворих із середнім ступенем важкості орієнтовно складає 18 тисяч грн, а у випадку важкого перебігу – 32 тисячі грн. Як відзначають медики, все залежить від особливостей перебігу захворювання, наявності супутньої патології та ускладнень.

«Понад 90 % медичних препаратів, які передбачені «Національним переліком основних лікарських засобів», наявні у медичних закладах Вінниці, і пацієнти їх отримують безкоштовно, – повідомляє Вінницька міськрада. – Але «Національний перелік основних лікарських засобів» не враховує частину медикаментів, які використовуються для лікування хворих на коронавірус згідно з затвердженим протоколом лікування. Зокрема мова йде про сучасні противірусні препарати та антибіотики 4–5 покоління. Тому лікарні не мають права їх закуповувати за бюджетні гроші. Ці ліки надходять від благодійних організацій та волонтерів. Частково їх купують пацієнти».

Для людей, які перебувають на самоізоляції, маючи легкі прояви хвороби, симптоматичне лікування призначають сімейні лікарі. Як правило, це препарати, які наявні в «домашніх аптечках». У таких випадках люди лікуються власним коштом.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ