Тепер, коли ми навчилися літати у повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди.
Бернард Шоу, англійський драматург

У Гданську відкрили сквер імені генерала УНР Марка Безручка

10 травня, 2021 - 09:28
Фото Reuters

У Гданську за участю українських дипломатів, української громади та місцевої влади одному із скверів міста урочисто надано ім’я генерала УНР Марка Безручка.

Про це повідомляє Укрінформ.

“Мені дуже приємно, що саме сьогодні урочисто відкриваємо сквер імені генерала Марка Безручка у Гданську. Ця подія є символічною, оскільки у травні 1920 року об’єднані військові сили армії УНР та Війська польського завдали першого вирішального удару Червоній армії під Києвом, а вінцем їх перемоги був військовий парад на київському Хрещатику 9 травня”,- йдеться у вітальному листі до учасників урочистості Посла України в Польщі Андрія Дещиці, який зачитав радник-посланник Посольства України в РП Олег Куць.

Ініціатор появи скверу імені Берзручка у Гданську, консул України у Гданську Лев Захарчишин подякував за сприяння у відкритті ще одного українського місця на географічній карті Польщі багатьом причетним, зокрема меру Гданська Александрі Дулькевич та голові Ради міста Агнєшці Овчарчак та іншим. Він зауважив, що майбутні покоління відтепер повинні дбати про це місце пам’яті українців і поляків.

Мер Гданська Дулькевич зазначила, що у день Європи і в дусі європейської солідарності у Гданську відкрито сквер на честь генерала УНР Марка Безручка. За її словами, він є справжнім героєм боротьби “за нашу і вашу свободу”, за європейські цінності. Мер міста підкреслила, що Україна є і завжди була в Європі, а зараз прагне до членства в ЄС та НАТО.

“Польща підтримує ці прагнення і розуміє, що вільна Україна є важливим елементом безпеки усієї Європи”,- підкреслила Дулькевич.

Під час урочистості присутні виконали гімни України і Польщі. Символічним жестом під час церемонії було висадження кущів калини у сквері Марка Безручка.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ