Нехай думки, укладені в книгах, будуть твоїм основним капіталом, а думки, які виникнуть у тебе самого – відсотками з нього.
Тома Аквінський, теолог, святий католицької церкви

У Києві відкрили українсько-італійський бізнес-форум

10 червня, 2021 - 18:34
Фото: mfa.gov.ua

Міністри закордонних справ України Дмитро Кулеба та Італії Луїджі Ді Майо відкрили в Києві українсько-італійський бізнес-форум за участі бізнесів двох країн в рамках першого візиту глави італійської дипломатії до України.

Участь у заході взяли керівники та представники провідних італійських компаній, українські урядовці, бізнесмени та представники промислових асоціацій та об’єднань, повідомляє пресслужба МЗС.

“Пандемія COVID-19 нанесла тяжкий удар не лише по людям, але і по економікам та бізнесам наших країн. Менше з тим, торгівля між Україною та Італією зберігається і ми хочемо наростити її ще більше. Саме тому ми створюємо можливості для українських та італійських компаній встановити нові ділові зв’язки, підписати нові контракти, обговорити нові перспективні проєкти для розвитку”, - заявив Дмитро Кулеба, відкриваючи форум.

Він додав, що Україна бачить в Італії важливого партнера у реалізації проєктів в енергетичному секторі, розбудові транспортної інфраструктури, виробництві агротехніки, в сфері технологічної агропереробки та виробництві продукції з високою доданою вартістю, а також у спільному дослідженні космосу.

Дмитро Кулеба зауважив, що бізнес-форум є спільним зусиллям італійської та української сторін, зокрема Ради експортерів та інвесторів при Міністерстві закордонних справ України: “МЗС готове завжди допомагати українському бізнесу у виході на іноземні ринки та залученні іноземних інвестицій”.

Бізнес-форум став майданчиком для укладення низки двосторонніх угод та нових масштабних проєктів. У присутності двох міністрів були підписані:

- Меморандум про взаєморозуміння між Радою експортерів та інвесторів при МЗС України та найпотужнішим об’єднанням промисловців і підприємців Італії “Confindustria Italia”
- Меморандум про взаєморозуміння між українським Офісом з розвитку підприємництва та експорту та Італійським торговим агентством
- Договір між ТОВ «Оператор  ГТС України» та RMT Valvomeccanica S.r.l., який передбачає закупівлю нових кульових кранів виробництва Valvomeccanica на суму 6,5 млн. євро
- Меморандум між міжнародною групою гірничо-металургійних компаній «Метінвест» та провідним світовим постачальником технологій для металургії, італійською компанією Danieli, який передбачає постачання обладнання для нового цеху холодної прокатки на Маріупольському металургійному комбінаті ім. Ілліча

У форумі взяли участь понад 30 компаній, зокрема КБ “Південне”, ВО “Південний машинобудівний завод”, “Укрзалізниця”, НАК “Нафтогаз України”, “Завод "Фрегат", Snam, Autostrade Tech, CNH Industrial, AVIO S.p.A., Fincantieri та інші компанії та ділові об'єднання.

В рамках форуму відбулася низка перемовин між топ-менеджерами італійських та українських компаній.

Захід організований Радою експортерів та інвесторів при МЗС, посольством Італії в Україні, ТПП України та Confindustria у приміщенні Дипломатичної академії при МЗС із дотриманням карантинних обмежень. 

Рада експортерів та інвесторів при МЗС України (РЕІ) – майданчик, на якому МЗС акумулює інформацію про інвестиційні та торговельні можливості з усього світу, а також сприяє налагодженню ділових контактів між українськими експортерами та імпортерами за кордоном.

Встановлення нових кульових кранів виробництва Valvomeccanica дозволить мінімізувати викиди природного газу в атмосферу, знизити витрати на експлуатацію та обслуговування, підвищити енергоефективність, посилити надійність експлуатації газотранспортної системи України.

Планується, що після завершення першого етапу побудови  нового цеху холодної прокатки на Маріупольському металургійному комбінаті ім. Ілліча в 2025 році, інвестиції у який перевищать 800 млн доларів США, комбінат випускатиме близько 1,2 млн тонн висококонкурентного холоднокатаного та оцинкованого прокату на рік, а також прокату з полімерним покриттям. На новому виробництві буде створено понад 230 робочих місць.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ