Фотографія — це медитація в миті.
Ернст Хаас, австрійський і американський фотожурналіст

США готові стати посередником у мирних переговорах влади Афганістану з "Талібаном" - Помпео

10 липня, 2018 - 14:27
Фото: Reuters

Влада США готова сприяти мирним переговорам влади Афганістану з членами руху "Талібан" і взяти у них безпосередню участь.

Про це держсекретар США Майкл Помпео заявив в ході переговорів з президентом Афганістану Ашрафом Гані, повідомляє агентство Reuters.

"США будуть підтримувати, сприяти і брати участь в мирних переговорах, але світу повинні досягти самі жителі Афганістану", - йдеться в заяві Помпео. "Ми розраховуємо, що на цих переговорах буде порушено тему участі сил міжнародної спільноти", - підкреслив він.

Це перший офіційний візит Помпео в столицю республіки в якості глави Держдепу. В Кабул він прибув у понеділок з неоголошеним візитом, по завершенні, як очікується, він попрямує в Абу-Дабі (ОАЕ).

Нагадаємо, на початку червня афганський ісламістський рух "Талібан" оголосив про триденне припинення вогню на час святкування Ейд аль-Фітр (Ураза-Байрам).

Раніше в односторонньому порядку президент Афганістану Ашраф Гані оголосив про припинення бойових дій проти талібів по всій країні протягом тижня.

Наприкінці травня повідомлялося про те, що представники терористичного угруповання "Талібан" провели таємні зустрічі з афганською владою з метою обговорення умов припинення вогню.  

Пізніше президент Афганістану Ашраф Гані оголосив про припинення перемир'я уряду країни з "Талібаном".

"Тепер це рішення талібів, чи хочуть вони продовжувати вбивства або приєднатися до мирного процесу", - сказав Гані на прес-конференції в Кабулі, де він повторив заклик до всеосяжних мирних переговорів.

Оголошення про кінець перемир'я означає, що афганські сили безпеки, які прийняли значною мірою оборонну позицію, можуть відновити свої звичайні операції проти талібів.

Крім того нещодавно лідер "Талібану" Хібатулла Ахундзаде закликав до прямого діалогу з США з метою припинення війни, таким чином ожививши надії на мирний діалог повстанського угрупування з урядом у Кабулі.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...