Відродження духу народного в діяльності невеликої верхньої верстви залежить від близькості цієї верстви до маси й любові до неї.
Пантелеймон Куліш, український письменник, фольклорист, етнограф, мовознавець, перекладач, критик

На відкритій дискусії Радбезу ООН Україна вкотре звернула увагу на злочини РФ

10 липня, 2019 - 09:46
фото з відкритих джерел (Факты)

Треба знайти ефективні способи притягнення до відповідальності країн, для яких фінансування тероризму, розпалювання міжнародних військових конфліктів, маніпуляції та перекидання відповідальності стали частиною державної політики. Це, зокрема, необхідно для адекватної протидії міжнародному тероризму та організованій злочинності, які діють у зв’язці на транснаціональному рівні.

Про це Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко заявив у вівторок, виступаючи на відкритій дискусії Ради Безпеки ООН на тему “Зв’язок міжнародного тероризму та організованої злочинності”, повідомляє УНН із посиланням на сайт українського представництва.

“Ми визнаємо нагальну потребу додаткових ефективних засобів протидії новітнім тенденціям у тероризмі та організованій злочинності. Зокрема, коли тероризм та кримінальні комоненти безкарно інтегруються до державної політики деяких країн, це призводить до брутальних порушень міжнародного права, включно зі злочинами агресивної війни та злочинами проти людяності. Україна продовжує зазнавати таких наслідків, опираючись російській гібридній агресії вже понад 5 років”, — заявив він.

Постійний представник України при ООН звернув увагу інших членів дискусії на те, що представник РФ у своєму виступі розповідав про загрози поставок зброї терористам у Сирії, тоді як Україна хотіла би почути від нього, коли російська сторона припинить безперервні поставки озброєнь та боєприпасів для “безглуздої підтримки кровопролиття” на окупованому Донбасі.

“Перекидання відповідальності, маніпуляції та пропаганда, втручання у внутрішні справи держав, розпалювання міжнародних конфліктів постачанням зброї та фінансуванням тероризму, вбивства цивільного населення, включно з медиками — все це сучасний політичний курс Російської Федерації”, — заявив він.

Єльченко додав, що потрібно не лише засуджувати транснаціональну злочинну діяльність, включно з тероризмом, але й ефективно протистояти їй та притягати винних до відповідальності.

“Транснаціональна кримінальна діяльність, в тому числі тероризм, повинна бути не тільки засуджена, але досить ефективно протиставити і карати. Нинішня ситуація в Україні чітко доводить, що пристосування до агресії чи потурання агресору лише ведуть до подальшої агресії. Саме тому критично важливо рішуче притягати державу-агресора до відповідальності та застосовувати всі необхідні інструменти для повернення її в рамки міжнародного права”, — сказав Єльченко.

За словами постпреда України при ООН, основними факторами, які уможливлюють поширення тероризму у зв’язці з організованою злочинністю у сучасному світі є зловмисне використання технологічних винаходів та іновацій у сфері комунікації, недостатній контроль кордонів, комплексні виклики через повернення комбатантів з зон конфлікту, недостатнє розслідування та покарання щодо учасників незаконних збройних формувань, які повертаються додому, і тих, хто надає фінансування чи підтримує терористичну та злочинну діяльність “у будь-яких їхніх формах та методах”.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: УНН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ